banner279

Van'da Aile ve Gençlik Eğitimi Programı

Eğitimci-yazar Doç.Dr.Halit Ertuğrul, 'Aile ve Gençlik Eğitimi' programı kapsamında Vanlılarla buluştu.

Van'da Aile ve Gençlik Eğitimi Programı

Eğitimci-yazar Doç. Dr. Halit Ertuğrul, 'Aile ve Gençlik Eğitimi' programı kapsamında Vanlılarla buluştu.

Türk Diyanet Vakıf-Sen tarafından düzenlenen ve eğitimci-yazar Doç. Dr. Halit Ertuğrul'ın konuşmacı olarak katıldığı 'Aile ve Gençlik Eğitimi' konulu program, Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) konferans salonunda yapıldı. Van İl Müftüsü Nimetullah Arvas, Diyanet Vakıf-Sen Van Temsilciliği Başkanı Ferit Önür, ilçe müftüleri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı konferans, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Burada bir konuşma yapan Van İl Müftüsü Arvas, programı tertip eden Türk Diyanet-Sen Van Temsilciliği yetkililerine ve yoğun katılım gösteren halka teşekkür etti.

Türk Diyanet-Sen Van Temsilciliği Başkanı Ferit Ömür de, Van'da yürüttükleri faaliyetlerle ilgili bilgi verdi.

Konferansa konuşmacı olarak katılan Halit Ertuğrul ise, aile hayatında huzuru kazanmış birinin başka zenginlik aramasına gerek kalmadığını belirtti. Aile hayatında huzuru kaybetmiş bir insanın sahip olduğu zenginliğin faydası olmadığını anlatan Ertuğrul, "Akşam evlerinizde ağız tadıyla bir uyku uyuyabiliyorsanız ve buna şükrediyorsanız, bundan daha büyük zenginlik yoktur. Bunun tersi ise dünyanın en büyük fakirliğidir. Bir şey fark ettik, dostlarım dünyanın en büyük zenginliği ailedeki huzurdur. Rabim sizleri eşinizle evladınızla imtihan etmesin, bunlar hayatın en zor imtihanlarıdır. 15 yıldır aile danışmanlığı yapıyorum. Anne ve babaların dram dolu hayatlarına şahit oluyoruz. Onlarca anne- baba intiharına şahit oldum. Yüzlerce gençlerin intiharına şahit oldum. Bir dram yaşıyoruz. Artık maalesef mahkeme kapılarında kuyruk olduk. Öğrencilerimiz evleniyor, iki ay sonra boşanıyor. Peki nereden başlayacağız, yangınlar ailelerimizi sardı. Baba hafız, anne mütedeyyin, çocuk ateist. Böyle bir dönem yaşamaya başladık. Bu problemin üstesinden nasıl geleceğiz.

Çocuklarınıza neyi kazandırmak istiyor, anlatmak istiyor ve kavratmak istiyorsanız, önce siz yaptıklarınızla örnek olun ve onu yapın, ondan sonra çocuklarınızdan isteyin. Çocuklar anlattıklarına değil yaşantınıza bakar. Sözlerinize bakmaz, davranışlarınıza bakar. Akıllı anne babalar misal olup ders olanlardır. Çocuklar size bakar, hayatını dizayn eder. Bunun adına Peygamber metodu denir" dedi.

Konferans yapılan dua ile son buldu. - Van

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2013, 20:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140