banner279

VAN’DA 18 YILLIK AK PARTİ BİRİKİMİNİN SONU!

NECDET TAKVA NEDEN ADAY OLDU?

VAN’DA 18 YILLIK AK PARTİ BİRİKİMİNİN SONU!

Şaşırdınız mı?

Bu sorunun cevabı sanırım büyük oranda  evet!” olacaktır! Çünkü beklenen bir sonuç değildi. Birçok kişi bu hususta iddia sahibiydi fakat işin ciddiyeti sonuç belli olmaya başladıktan sonra ortaya çıktı.

Ben de iddia sahibiydim fakat bu sonucu da açıkça beklemiyordum.

Evet, mesele Sayın Necdet Takva ile ilgili. Herkesin malumu oldu artık. Sayın Takva, Ak Parti’den Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı.

Hayırlı olmasını diliyorum.

Peki, bu adaylık ne anlama geliyor? Biraz da bu hususu tartışalım!

Birincisi, bu durum Ak Parti’de ciddi bir değişikliğin başladığını gösteriyor. Bu sonucun Ak Parti’de yıllardır hizmet edenleri, Ak Parti’ye gönül verenleri ve de en önemlisi Ak Partili olduğu ve başkanlıktan beklentisi olanları hayal kırıklığına uğrattığı aşikâr. Çünkü hepimizce malumdur ki Necdet Bey, Ak Partili biri değil ve hatta sosyal demokrat bir jargonu olduğu da söylenebilir. Fakat yine bilinen bir gerçek vardır ki Sayın Kayhan Türkmenoğlu başta olmak üzere vekillerin ve üst düzey kişilerin de bu süreçten mutlaka haberleri olduğudur. Demek ki bu durum toplu bir kabulleniş.

Yani demem odur ki sayın Takva’nın adaylığı AK parti Van kurmaylarının onayından geçmiştir mutlaka..

Nedir o kabulleniş derseniz, Van bölgesinde Ak Parti kendi içinden bir aday çıkartamadı!

Bence asıl vahim olanı bu!

18 yıldır iktidarda olan Ak Parti’nin Van’da Ak Partili bir aday çıkartamaması ne kadar vahim bir durum. Hatta şunu da söyleyelim, mutlaka bilenler bilir: Ak Pati bu süreçte Prof. Dr. Çetin Kotan da başta olmak üzere bazı kişilere de adaylık teklifi götürdü. Ağrılı bir büyüğümüz olmasına rağmen Van’ın değeri haline gelmiş Çetin Ağabeyin siyasi duruşunun da Ak Parti’ye yakın olmadığını bilmeyen yoktur sanırım.

Evet, Van’da Ak Partililer Vanlı bir aday çıkartamadılar maalesef.

Peki, yok mudur aday? Elbette, vardır. Van’ın yetiştirdiği nice Ak Partili değerler vardır. Ancak çoğu küstürüldüler. Darmadağın edildiler. Ve küstürüldüler.

Aslında AK partililer birbirini harcadı ve kuyusunu kazdı sonuç ortada…

Sebep olanlardan Allah sorsun, ne diyelim!

İkincisi Ak Parti, belediye başkanlığı adaylığına farkı bir bakış açısı yüklemiş gözüküyor. Bu seçimde herhangi bir taassuba düşmeden Ak Partili olmasa da şehirlerinde bilinen, çalışkan, tanıdık, karizmatik kişilerin peşine düşmüş anlaşılan. Hatta Ağrı’dan aday gösterilen Savcı Sayan’ın da eski bir CHP’li olduğunu vurgulayalım.

Çalışkan, karizmatik, oturaklı duruş Necdet Takva için söylenebilir mi? Maalesef bu şehirde eğer birisi hakkında başkaları ileri geri konuşuyorsa; ya kendi çıkarlarına ters düştüğü ya başarılı olduğu, doğrusu ise kıskandığı için sevmeyenleri çoktur diyelim. Necdet Beyi de bu kategoride değerlendirelim. Yani seveni de vardır sevmeyeni de! Hatta şehrin birçok ileri gelenlerinin bu durumdan oldukça rahatsız olanları da var harika oldu diyenleri de…

Ancak şunu da belirteyim ki halk arasında birkaç konuşmaya tanık oldum abi Necdet Bey AK partiden aday olmuş ben HDP’liyim ama Necdet beye oyumu verecem bu da önemli özel bir ayrıntı olsa gerek.

Ancak çok önemli olan şu konuyu da hatırlatayım istiyorum…

Eğer İpekyolu, Tuşba, Erciş ve Edremit ilçelerine doğru adaylar bırakılırsa AK parti Van’da tarihi bir başarı elde edebilir aksi halde çok zorlanır haberiniz ola…

Peki, şimdi ne olacak?

Hiçbir şey tabii ki!.. Parti, yarından itibaren Necdet Beyi bağrına basacak. Bir süre küskünler olacak elbette! Ancak zamanla bu tablo değişecek. Neden mi? Parti içi disiplin, demeyin! O günler eskide kaldı. Parti’nin bir araya gelip çalışmasında en büyük sebep Reis sevgisi elbette! Hatta biraz da ironi katalım: Reis korkusu ister istemez çığlıkları sessiz bir duruma döndürecek!

Necdet Beye gelince.  Ak Partili üst düzey yöneticiler, elbette bunu tartıp biçmişlerdir. Bu kentin yetiştirdiği ciddi entelektüellerden biridir Necdet Takva. Karizmatik, bilgili, konuşması etkili ve de girişimci bir ruha sahiptir.

Şimdi AK partililer, şöyle oldu böyle oldu şöyle olsaydı daha iyi olurdu gibi her şeyi bir kenara bırakmalı derhal yola koyulmalı.

Sayın Takva ’ya samimice Van’daki gerçek AK partililer destek verirse iyi bir toparlayıcı olur etkili bir sonuç çıkar ortaya.

Gerisi mi? Bu konuyu çok yazacağız zaten. Bugünlük bu kadar yeter.

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2018, 18:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aydın KKOÇ
Aydın KKOÇ - 2 yıl Önce

Baki bey Ak parti van ve ilçelerinde Mkyk üyelerini de aday etse kaybetmesi yüzde doksan.R.T.E.İyi bir siyasetçidir N.Takva beyi boşuna getirmeyeceğini çok iyi bilir.
Ben olanda bir hayır
vardır diyerek İlimiz için hayırlı olsun.

Kenan Ateş.
Kenan Ateş. - 2 yıl Önce

Sevgili Arkadaşlar,Öncelikle Herkese Hayırlı bir gün diliyorum. Bugün Herkesinde Bildiği Üzere Tüm Dünyada Hemen hemen Herşeyin tebası Değişti. Görüşler Ve Siyasi Fıraksiyonlar Kendi içersinde Anlamını Yitirdi. Sağ,Sol,Demokrat,Gelenekçi diye bir kavram kargaşası Tamamen anlamını Yitirdi. Bu hengame ve istikrarsızlıklar içersinde Şirin İlimiz Van,çok olumsuz yönde derin yaralar aldığı bir gerçektir. Sizce artık çektiğimiz bu kadar acıya dur deme zamanı gelmedimi? Biz İnsanların Düşüncelerinden çok Neyi Hissettiğine bakmamız gerekmiyormu?Sizlerin dediği gibi Ak Parti’de Uzun yıllardır hizmet ettiğini iddia eden değerli İnsanlarımızın yanı sıra samimiyetsizce boy gösterenlerinde Olduğu bir Hakikattir. Bahsini ettiğimiz bu İnsanlar Tevazu ve mütevazilikten uzak iliklerine kadar Enaniyet ve Gurur Hastalığına bulaşmış insanlardır. Ve maalesef bir yerlere yaranmak adına sosyal medyadan Objektiflere poz vermek için Gariban insanlara dokunurken Dahi büyük bir Tiksinti içersinde olacak kadar zavallıdırlar. Yetmediği gibi Ben kim,Bu Halk kim,diyecek kadar. Zavallıdırlar. Ve maalesef bu gün bu Parti’de Koltuk işkal etikleri yetmemiş çesine Belediye Başkanlığınada Aday olmak için çalmadıkları kapı Öpmedikleri El Etek kalmamıştır. Biz bu tarz kendini beğenmiş kıraldan çok kırak kesilen İsanlardan rahatsızlık duymuyoruz’da,Kendini Çok iyi ifade ede Bilen Cesur Erdemli Ve Liyakat Sahibi,ilimizin bir çok meselesine vakıf Vanın Öz Evladı Necdet Takva beye Çamu at izi kalsın hesabına girmekte hiç bir şeyle bağdaşamaz. İnsanların ne düşündüğü değil Yüreğinde ne hissettiği önemlidir. Yeterki İnsan Vatan Haini Olmasın. Necdet Takva bey bu Vatanın Vatandaşı Ve Van’ın Öz Evladıdır. Ve Kendisi müracaat etmediği gibi Sayın Cumhurbaşkanımızın Yüksek teveccühleriyle Layık görülmüştür. Güneş Balçıkla sıvanmaz. Şimdiden Şirin Vanımıza Hayırlı mübarek olsun. Görünen O’ki Artık Van Pırangalarını Kırmış,Korkuları Ayakları Altına Almış,Güzel ve güneşli günlere El Ele vermeyi murad etmiştir. Yüce Allah müyesser kılsın inşAllah. Amin.Bu Vesile ile tüm herkese kalbi selam ve saygılarımı sunarken Sayın Cumhurbaşkanımızada Böylesi bir Anlamlı Ve isabetli tercihleri ve teveccühlerinden Dolayı Sonsuz Şükran’larımı sunarım. Kenan Ateş.

s siğırta
s siğırta - 2 yıl Önce

insanlar çıkarları için her şeyi yaparlar bundan emin olun bırakın düşüncelerini satmayı yeri gelirsen kendilerinide satarlar bu ülke nereye gidiyor bunu bilmemek aklı selimlik değil fakat insanın elinden bir şey gelmiyor malesef

M.Ali
M.Ali - 2 yıl Önce

Hayırlı olsun olması gereken oldu...

Hikmet tatar
Hikmet tatar - 2 yıl Önce

Ne diyelim hayırlısı olsun

nedi
nedi - 2 yıl Önce

baki bey 17 yıldır davası için çalışan ak partide bir nefer olan her şeyini davaya veren düşüncesiyle hizmet edenler bu gün bir il başkanının aday olması için başkanın vicdanına bırakılmış ama bunun hesabnı gerçek ak partililer yapıyor ama ak partililer akepeliler kadar güçlü değiler

Abdulhekim KARABIYIK
Abdulhekim KARABIYIK - 2 yıl Önce

Sn; KARACA
Bu yazınızda hem soru sormuş,
Hem, de cevap vermiş gibi olduğunuz için
Yazınızı benim adıma
Yorum olarak kabul edebilirsiniz.
Lütfen Yorum Okuyucularımızda
Bu şekil kabul etsinler.
Saygılar...

Meliha şahin
Meliha şahin - 2 yıl Önce

Bende Ak partiliyim fakat benim düşüncem belediyecilikte durumlar farklıdır görüşüne olursa olsun kendisine verilen görevi ayrımcılık yapmadan Adalet çerçevesinde yapması yeterlidir yeterki halkın hakkını gözetsin çalıp çırpmasın belediyeye verilen bütççeden ihtiyaç sahiplerine dağıtsın şehrimizi büyük şehire yakışır duruma getirsin bunu yaptıktan sonra kim olursa olsun oyumu veririm şimdiden Van adına hayırlı olsun


SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241