banner279

Van’da 169 yerleşim yeri yolu kapandı

Van’da etkili olan kar yağışı nedeniyle okullar tatil edilirken, 169 yerleşim yerinin yolu da ulaşıma kapandı.

Van’da 169 yerleşim yeri yolu kapandı

 Van’da etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Kar yağışı nedeniyle Bahçesaray’da 20, Başkale’de 75, Çaldıran’da 11, Çatak’ta 18, Erciş’te 5, Gevaş’ta 1, Gürpınar’da 10, Muradiye’de 23 ve Saray ilçesinde 6 olmak üzere 169 yerleşim yeri yolu ulaşıma kapandı. VanBüyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, kapalı yolları açmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. 

Etkili olan kar yağışı nedeniyle Başkale ilçesinde bulunan tüm okullar bugün için tatil edilirken, Bahçesaray'da ise taşımalı eğitim hizmeti verilen bazı mahallelerde okullar tatil edildi. 

Çığ uyarısı 

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada ise, Van Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezince yapılmış olan kuvvetli yağmur ve kar yağışı uyarılarının salı gece saatlerinden itibaren Muş ve Bitlis çevrelerinde etkili olduğu, çarşamba günü gece saatleri itibariyle de Van ve çevresinde etkisini gösterdiği belirtildi. Açıklamada, “Bölgede son 24 saat içerisinde en fazla yağış metrekareye yaklaşık 140 kilogram ile Bitlis’in Mutki ilçesinde kaydedilmiştir. Muş ve Bitlis merkezde ise metrekareye yaklaşık 60 kilogram yağış düşmüş olup, Van merkez ve ilçelerinde ise gece saatlerinde kar yağışı etkisini göstermiştir. Yağışlar, bölge genelinde bugün akşam saatlerine kadar karla karışık yağmur ve kar şeklinde aralıklarla devam edecek. Ayrıca bu geceden itibaren gece sıcaklıklarının hissedilir ölçüde düşmesi bekleniyor. Vatandaşların buzlanma ve don olayına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekir. Bölgenin yüksek kesimlerinde ise çığ tehlikesi mevcuttur. Günün beklenen en yüksek sıcaklıkları ise Van 5, Bitlis 0, Muş 3 ve Hakkâri’de 2 derece olarak bekleniliyor” denildi. 

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2018, 16:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241