banner279

Van'da 141 Bin Öğrenciye Süt Dağıtıldı

Milli Eğitim, Sağlık, Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlıkları tarafından ortaklaşa yürütülen "Okul Sütü" projesi kapsamında Van'da öğrencilere süt dağıtıldı.

Van'da 141 Bin Öğrenciye Süt Dağıtıldı

Milli Eğitim, Sağlık, Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlıkları tarafından ortaklaşa yürütülen "Okul Sütü" projesi kapsamında Van'da öğrencilere süt dağıtıldı. Gecen yıl yaşanan sıkıntıların bu yıl yaşanmaması için titiz bir çalışma yürütüklerini söyleyen Van Valisi Münir Karaloğlu "Sınıflarda süte alerjisi olanlar önceden tespit edildi. İnsallah geçen yılki sıkıntılar yaşanmayacak" dedi.

Okul sütü dağıtımı nedeniyle Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İlköğretim Okulu'nda tören düzenlendi. Törene Van Valisi Münir Karaloğlu, Milli Eğtimi Müdürü Mucip Kına katıldı. Törende konuşan Vali Münir Karaloğlu, geçen yıl yaşanan sıkıntıların yeniden yaşanmaması için çok titiz bir çalışma yürüttüklerini söyledi. Haftada 3 gün boyunca öğrencilere süt dağıtılacağını belirten Vali Karaloğlu, "Gecen yıl başlayan okul sütü projemiz bu yıl da devam ediyor. Van genelinde 141 bin öğrenciye süt dağıtacağız. Toplamda ikinci yıl itibariyle 6 milyon 800 bin civarında süt dağıtmış olacağız. Geçen yıl yaşanan sıkıntıların yeniden yaşanmaması için hem bakanlık hem milli eğitim olarak çok titiz bir çalışma yaptık. Sınıflarda süte alerjisi olan öğrenciler tespit edildi" dedi.

Vali Karaloğlu, birinci sınıfları tek tek dolaşarak minik öğrencilere kendi elleriyle süt dağıttı. - Van

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2013, 17:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140