banner279

Van'da 11 âlime icazet alacak

Van'da İslami ilimlerini tamamlayarak icazet almaya hak kazanan 11 âlime kız için düzenlenecek merasim programına tüm bayanlar davet edildi.

Van'da 11 âlime icazet alacak

Âlimler ve Medreseler Birliği (İTTİHAD) bünyesinde İslami ilimlerini tamamlayan 11 âlime kız için icazet merasimi düzenlenecek.

Eğitimlerini tamamlayarak icazet almaya hak kazanan 11 âlime için 2 Mayıs Cumartesi günü saat 13.00'te, Merkez İmam Hatip Lisesi konferans salonunda düzenlenecek merasim programına tüm bayanlar davet edildi.

İcazet merasimi hakkında bilgi veren Âlimler ve Medreseler Birliği Van Şube Başkanı Molla Ali Arslan, “4 yıllık medrese eğitiminin ardından sarf, nahiv, fıkıh, siyer, hadis, tefsir ve usül derslerinden başarılı olan öğrenciler icaze belgesi alacaklar. Merkez İmam Hatip Lisesi konferans salonunda yapılacak programda sinevizyon ardından konuşmalar, tiyatro gösterimi, şiir ve ezgiler olacak.” şeklinde belirtti.

Ayrıca tüm bayanların davet edildiği programda, icazet alacak 11 kız öğreciye plaket takdim edileceği belirtildi.  (İLKHA)
 

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2015, 20:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
veysel ciftci
veysel ciftci - 5 yıl Önce

aslımızı dönmek ne kadar güzel

Zeynep
Zeynep - 5 yıl Önce

yüce rabbim razı olsun inş. yeni nesil ve gençliğimiz hakkında endişeler içerisindeyken bu haberler umut ışığı oluyor...

Fatma ana
Fatma ana - 5 yıl Önce

Sebep olanlardan yüce Rabb'imiz ebeden razı olsun inş... Çeyizini ilimle süsleyenlere ne mutlu..

VAllahi umut oldunuz bu umutsuza...

SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241