banner259

Vanda 04.04.2014de 14 Çift Evlendi

Tüm dünyada olduğu gibi Van'da da 04.04.2014 tarihinde evlenmek isteyen çiftler, Van Büyükşehir Belediyesi Evlendirme Dairesi'ne başvurdu Düğünlerini unutulmaz bir güne denk getirmek isteyen 14 çift aylar öncesinden nikah dairesine müracaat ederek nikahlarının bugüne denk getirilmesini istedi.

Vanda 04.04.2014de 14 Çift Evlendi

Tüm dünyada olduğu gibi Van'da da 04.04.2014 tarihinde evlenmek isteyen çiftler, Van Büyükşehir Belediyesi Evlendirme Dairesi'ne başvurdu.

Nikah günlerini unutulmayacak bir tarihe denk getirmek isteyen çiftler, aylar öncesinden Van Belediyesi Evlendirme Dairesi'nin kapısını çaldı. Van'ın yanı sıra Diyarbakır, İstanbul, Mersin ve Adana gibi illerden de taleplerin geldiği Van Belediyesi Evlendirme Dairesi, 14 çifte 04.04.2014 tarihi için randevu verdi. Bugün için 6,5 ay beklediler 04.04.2014 tarihinde evlenen Serkan Bağış ile Nihan Mert çifti, nikah tarihlerini unutulmayacak bir güne denk getirmek için 6,5 ay beklediklerini ve bugün dünya evine girdikleri için mutlu olduklarını belirtti.

Aylar öncesinden nikah tarihi için plan yaptıklarını belirten Bağış, "Bu tarihi kaçırmamak için erken müracaat ettik. Şu anda da dostlarımızla birlikte nikahımızı kıydık. Bugün burada olduğumuz için çok mutluyuz. Dostlarımıza da bize verdikleri desteklerden dolayı çok teşekkür ederim. Herhalde bundan sonra evlilik yıl dönümlerini unutmam" dedi. Unutulmayacak bir günde nikahının kıyılmasının mutluluk verici olduğunu bildiren Nihan Mert ise, eşiyle böyle bir günde nikah kıydığı için mutlu olduğunu dile getirdi.

14 çift dünya evine girdi Evlendirme Dairesi Müdürü Melik Çetin AA muhabirine, Van'ın yanı sıra başka illerden de kendilerine müracaatların olduğunu belirterek, günün önemi nedeniyle büyük bir yoğunluk yaşadıklarını kaydetti. Normal günlerde kıydıkları nikahların sade geçtiğini ancak bu günkü nikahların tamamının bir tören havası içinde kıyıldığını aktaran Çetin, şöyle dedi: "04.04.2014 tarihi nedeniyle bize bayağı müracaat oldu. Bugün 14 çiftimizin nikahını kıydık.

Sadece Van'dan değil başka kentlerden gelen çiftlerimiz vardı. Diyarbakır, İstanbul, Mersin, Adana gibi illerden bize müracaat oldu. Orada bu güne tarih alamadıkları için bize müracaatları oldu. Bizde bu 4 çiftimizin nikahını Van'da kıydık. Çok güzel ve mutlu bir gün oldu. Yoğunluğa rağmen tatlı bir heyecan yaşandı. Biz elimizden geldiği kadar müracaat eden herkesin müracaatını kabul ettik." Nikahların kıyılmasının ardından evlendirme dairesinin bahçesinde hatıra fotoğrafı çektiren çiftler, davetlilere nikah şekeri ikram etti.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2014, 21:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner241

banner140

banner141