banner279

Van'a Kent Park geliyor

İpekyolu Belediyesi Şehir merkezinde park hamlelerini dev bir proje ile taçlandırıyor.

Van'a Kent Park geliyor
 İpekyolu Belediyesi park hamlelerini dev bir proje ile taçlandırıyor. Şehir merkezinde Hafıziye Mahallesi Kazım Karabekir Bulvarı Gölbaşı Sokak’ta ( eski araştırma hastanesi mevkii) kurulacak “KENTPARK” barındırdığı özellikler ile her yaş grubuna çok amaçlı olarak hitap etme özelliğini taşıyor.   

      Toplam 8200 metrekarelik bir alana kurulacak parkta, çocuk oyun alanları, engelsiz çocuk oyun grupları, bisiklet ve koşu yolu, çok amaçlı spor sahaları (futbol, basketbol, voleybol), kay kay pisti, kafeterya, kitap okuma odası, satranç odası, bay-bayan mescit, çocuk bakım ve emzirme odası, bay-bayan ve engelli tuvaletleri, modern aydınlatma armatürleri, yöresel ürün satış büfeleri, geniş ve çeşitli bitki örtüsü içeren yeşil alan, muhtelif donatılar (oturma grupları, masa tenisi) gibi nitelik ve nicelik olarak çok zengin özellikler bulunuyor.     

    Projesi tamamlanan parkın ön hazırlık çalışmaları başlamış olup, önümüzdeki günlerde yapılacak temel atma töreninin ardından Eylül 2018’de hizmete açılması planlanıyor.
Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2018, 21:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner241

banner141

banner140

banner280