banner207

VAN'A İLK ÖZEL ÜNİVERSİTE

VAN’A TAHİR PAŞA ÜNİVERSİTESİ

VAN'A İLK ÖZEL ÜNİVERSİTE
Sivil Toplum ve Diyalog Derneğinin organizesiyle İzmir’deyiz. Yaklaşık 18 yıl sonra gittiğim İzmir’de pek değişen bir şey yok.

 

Diyalog gezisinin grup sorumlusu Ahmet Öner, basından arkadaşlar, kanaat önderleri, STK’dan büyüklerimiz, Belediye Başkanları var.

 

Sürece destek ziyaretleri kapsamında yapılan ziyaretlerde bir müjdeyi Işık Üniversitesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ateş’e ‘Van’a bir üniversitesi düşünüyor musunuz?’ sorusuna verdiği cevapla Van’a Tahir Paşa Üniversitesinin kurulacağını duymuş olduk. YÖK’e verilen evrakların kabul edildiği müjdesini de yazmak bana nasip oldu.

 

Sağlık alanından başka bölümü bulunmayan Işık Üniversitesindeyiz. Üniversite yönetimi ve Van’dan geziye katılan Kanaat Önderleri, Belediye Başkanları, STK ve basından arkadaşlarla birlikteyiz.

 

Diyalog yada çözüm süreci ne derseniz deyin. Mutlu sona ermeyi dileyen bütün sözcükler o akşam tekrar ediliyor.

 

Ak Parti Van milletvekili Fatih Çiftçi Bey’le yaptığımız bir muhabette ‘Van’da yapılan bir toplantıda Molla Reşit’in yaptığı açıklamalar Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’ı çok etkilemişti’ tespiti hatırladım. Işık Üniversitesinin misafirhanesinde yapılan konuşmalarda en doğru sözleri yine kendisi konuşmuştu.

 

Bu güne kadar onlarca kez tekrarlanan düşüncelerle kelimelere samimi duygularla dökülüyor. Kardeşlik diyoruz. Kardeşlik diyorlar. Barış diyoruz. Barış diyorlar.

 

Herkesin ortaklaştığı bir nokta var ki hepimizin ortak temennisi dile geliyor. KARDEŞLİK. 

 

Yıllardır bize unutturulmaya çalışılıp aramızdan kaldırılmak istenen sevgi duvarının yeniden örülmesine hizmet eden er misali herkes birlikteliğe vurgu yapıyor. 


Melle Salih'in tespitlerine, nükteli vurgularıyla neşe katan İlhan Ertoş'un hoş sohbeti, Baki Karaca'nın politize değerlendirmesiyle devam eden yolculuktan hayır çıkacağından eminim. 

 Diğer Fotoğraflar
Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2013, 14:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner241

banner248

banner141

banner140

banner247

banner203