banner279

VAN’A 20 YATIRIM MÜJDESİ

VAN’A SON 4 YILDA 825 MİLYON TL’LİK 62 MÜJDE

VAN’A 20 YATIRIM MÜJDESİ
 Van Olay/Haber Merkezi

VAN - Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu toplam yatırım bedeli 75 milyon TL olan 10 tesisin temelini attı.

Van Devlet Tiyatrosu Salonu’nda gerçekleştirilen merasimde konuşan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu 17 Ağustos depreminin yıl dönümünde Van’da yaşanan depremle alakalı da değerlendirmelerde bulunarak, “17 Ağustos depremi yaşandığında o dönemki hükümet 20 gün boyunca haberleşme sağlayamadı. Van depremi olduğunda Cumhurbaşkanımız Van’ı en kısa sürede yeniden inşa edin, huzura kavuşturun diye talimat verdi. Hükümet olarak Van’ı yeniden inşa ederek vatandaşlarımızı huzura kavuşturduk.” dedi.

VAN’A 20 YATIRIM MÜJDESİ

Vanlı vatandaşlarla bir arada olmaktan mutluluk duyduğunun altını çizen Prof. Dr. Eroğlu, “Van’a gelirken elimiz boş gelmek doğru olmazdı. Elime bir kutu Afyonkarahisar kaymağı alıp gelecek halim yoktu. Bu yüzden buraya heybemiz dolu geldik. Bugün burada Vanlı hemşerilerime 20 yatırımın müjdesini veriyorum. Taşkın koruma tesisleri, gelir getirici tür ağaçlandırma, maden ocağı rehabilitasyonu, orman köylülerine kredi verilmesi müjdelerin toplam yatırım bedeli 31 milyon lirayı buluyor. Van kıyıda köşede unutulmuş bir ildi. Bu ilimizi hükümetimiz hatırladı.” diye konuştu.

VAN’A SON 4 YILDA 825 MİLYON TL’LİK 62 MÜJDE

Van’a daha önce de müjdelerle geldiğini belirten Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “25 Ekim 2014 ve 13 Haziran 2016 tarihlerindeki ziyaretimizde Van’a toplam 794 milyon TL’lik 42 müjde vermiştim. Bugün ki 31 milyon lira yatırım bedeline sahip 20 müjde ile son 4 yılda Vanlılara toplam 825 milyon TL’lik 62 müjde vermiş olduk. Bu müjdelerin çoğunu tamamladık. İnşaatı devam edenleri ise en kısa sürede hizmete alacağız. Biz sözümüzün sonuna kadar arkasındayız” değerlendirmesinde bulundu.
Konuşmaların ardından Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve protokol üyeleri butonlara basarak 10 tesisin toplu olarak temelini attı.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2017, 12:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140