banner279

Van ve Almanya'nın Ruhr şehri kardeş oldu

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ile Uluslararası Demokratlar Birliği'nin (UID) "Avrupa'dan Türkiye'ye Gönül Köprüsü" projesi kapsamında, Van ile Almanya Ruhr bölgesinin kardeş ilan edildi

Van ve Almanya'nın Ruhr şehri kardeş oldu

TÜGVA ile UID'nin düzenlediği proje kapsamında Avrupa'dan 11 ülke 33 bölge ile Türkiye'den 33 ilin kardeş ilan edildi. Van ile Almanya Ruhr bölgesinin kardeş ilan edildiği projenin ilk ayağı olarak bayramlaşma etkinliği gerçekleştirildi.

Etkinlik kapsamında TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu'nun ve UID Genel Başkanı Köksal Kuş'un ve TÜGVA Van İl Temsilcisi Mehmet İsa Deniz'in ortak bayram tebrik kartı, şeker ve çikolata ve hediyeleri çocuklara iletildi. Ortak kaleme alınan metninde "Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimizle tebrik ederiz. Bayramın sizlere, ülkemize ve tüm İslam Âlemine hayırlar getirmesini Rabbimizden niyaz ederiz. Bu vesileyle Avrupa'daki vatandaşlarımızla Türkiye arasında kurulu olan kardeşlik bağının daha da güçlenerek devam etmesini temenni ederiz." ifadeleri yer aldı.

DİJİTAL ORTAMDA BAYRAMLAŞMA...

Ayrıca Ramazan Bayramı'nın üçüncü günü Avrupa ve Türkiye arasında dijital bayramlaşma gerçekleştirildiği bayramlaşmaya, iki Genel Başkanın yanı sıra, Avrupa'dan ve Türkiye'nin farklı şehirlerinden çocukların ve ailelerinin katılımı ile on binlerce çocuk ve gençle bayramlaşma gerçekleştirildi. Etkinlik ile ilgili konuşan TÜGVA Van İl Temsilcisi Mehmet İsa Deniz, "İlimizin böyle etkinliklere çok ihtiyacı vardı. Avrupa'da yaşayan abilerimiz ile yaptığımız proje kapsamında ilimizde 13 ilçemizin tamamında bin 300 gencimiz ve aileleri ile bayramlaştık.

Onlara hem Almanya Ruhr bölgesindeki abilerinin ve ablalarının selamını hem hediyelerini ilettik bu vesile ile güçlenen kardeşlik bağlarımızın selamını da Avrupa'ya ilettik. Gençliğimiz bizim en büyük sermayemiz geleceğimizdir onlar ile ilgili çalışmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140