banner279

Van Valiliği Cumhuriyet Caddesi'ni trafiğe açtı

Cumhuriyet Caddesi'ndeki trafiğe kapatma uygulamanın durdurulması konusunda, Van Valiliği Van Büyükşehir Belediyesi'ni bir yazı ile uyarmıştı. Van Valiliği şimdi de Cumhuriyet Caddesini araç trafiğine açtığını duyurdu.

Van Valiliği Cumhuriyet Caddesi'ni trafiğe açtı

Van Büyükşehir Belediyesi UKOME kararı ile 14 Mayıs 2019 tarihinden itibaren Van Cumhuriyet Caddesi'ni 20.00 ila 03.00 saatleri arasında trafiğe kapatmış ve seyyarlara açmıştı.

Adeta seyyarlar tarafından işgal edilmiş olan Cumhuriyet Caddesi'ndeki uygulamanın durdurulması konusunda Van Valiliği Van Büyükşehir Belediyesi'ni bir yazı ile uyarmıştı.

Van Valiliği şimdi de Cumhuriyet Caddesini araç trafiğine açtığını duyurdu.

Valilikten yapılan duyuruda şöyle denildi; 

Van Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Koordinasyon Merkezi’nce(UKOME)  06.05.2019 ile 03.06.2019 tarihleri arasında, ilimiz Cumhuriyet Caddesi’nin Beşyol Kavşak ve Soydan Kavşak arasında kalan kısmının,  20:00 ile 03:00 saatleri arasında araç trafiğine kapatılacağı kararı alınmış olup söz konusu karar uygulanmakta ve Cumhuriyet Caddesi belirtilen saatlerde trafiğe kapatılmaktadır.
 
1-    İlimizin en işlek caddelerinden olan ve merkezi bir konumda olan Cumhuriyet Caddesi’nin trafiğe kapatılmasının  cadde üzerinde meydana gelebilecek toplumsal olaylara müdahale edilmesini engelleyeceği 
 
2-    Ambulans, itfaiye, AFAD, polis vb. ekiplerin caddeye girmesi gereken olumsuz hallerde (yangın, patlama, kavga vb.) caddenin trafiğe kapatılmasının bu araçların olumsuz durumlara müdahale etmesini imkansız hale getireceği değerlendirilmektedir.
 
3-    Caddenin trafiğe kapatılması sonrası seyyar satıcıların yol üzerinde tezgah açtığı, açtıkları tezgahlarda vergi usulüne aykırı ve hijyenik olmayan ortamda satış yaptıkları görülmekte olup  vergi usulüne aykırı ve hijyenik olmayan ortamda yapılan ve ticari rekabet kurallarına aykırı yapılan satışlarla ilgili cadde üzerinde iş yeri bulunan ve cadde üzerinde günlük yaşamını devam ettiren vatandaşlar tarafından çok sayıda ihbar ve şikayet yapılmaktadır.
 
Belirtilen hükümler doğrultusunda Van ilinde toplumsal huzurun ve barışın tesisi,  suç işlenmesinin önlenmesi, kamu düzeni ve güveninin korunması, kişi dokunulmazlığının, tasarrufa müteaallik emniyetin, kamu esenliğinin sağlanması ve kişi hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla Cumhuriyet Caddesinin 20.00 ile 03.00 saatleri arasında araç trafiğine açılmasına karar verilmiştir.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2019, 14:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241