banner279

Van, vaka sayısında yükseliş trendinde

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre 7 günlük her 100 bin kişide görülen koronavirüs vaka sayılarını açıkladı. Buna göre Van'da vaka sayısı her yüz binde 20.36 olarak görüldü. Bir çok ile göre vaka sayılarında iyi bir noktada olan Van, buna rağmen, son haftalarda vaka sayısında artış trendine girmiş gözüküyor.

Van, vaka sayısında yükseliş trendinde

İllere göre 7 günlük her 100 bin kişide görülen vaka sayılarında iki hafta önce 10,13 oranıyla büyük dikkat çeken Van, geçtiğimiz hafta açıklanan verilere göre vaka sayısında 17,49’a yükseldi. Son olarak önceki gün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanan 6 – 12 Mart 2021 haftalık vaka sayısında Van, 100 bin kişide 20,36 rakamı ile önceki haftalara göre vaka sayılarında artış gösteren illerden oldu.
Birçok ile göre vaka sayılarında iyi bir noktada olan Van, buna rağmen önceki haftalarda, yasak olmasına rağmen kurulan taziyelerle bağlantılı olarak vaka sayılarında artış yaşadı.
Vali Mehmet Emin Bilmez de, vatandaşların genel olarak kurallara uyduğunu belirterek teşekkür ederken, gizli kurulan taziyelerin vaka sayılarında artışa neden olduğunu söylemişti.
Van'ın vaka sayılarında yeniden düşüşe geçmesi için vatandaşların maske, mesafe ve hijyen kurallarına mutlak suretle uyması gerektiği belirtiliyor.
Bu arada 6-12 Mart tarihleri arasında her 100 bin kişide görülen vaka sayısında Siirt 2,11 ile en az vaka görülen il olurken, 100 binde en fazla koronavirüs vakası görülen iller de; Samsun, Sinop, Giresun, Balıkesir ve Kilis oldu.      

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140