banner279

Van TSO’nun girişimleri ile yeni yatırım yolda…

Van Ticaret ve Sanayi Odası’nın (Van TSO) girişimleri ve destekleri sonucu ilk kez çağrı merkezi ile buluşan Van’a yeni bir teknoloji yatırımı yapılıyor.

Van TSO’nun girişimleri ile yeni yatırım yolda…

Van TSO’nun lojistik destek sağladığı ve 2018 yılının ocak ayından bu yana kentte bin 700’ü aşkın gence istihdam yaratan Webhelp Çağrı Merkezi şimdi de grup şirketlerinden biri olan Teknofix Telekomünikasyon ve Bilişim Hizmetleri A.Ş. ile Van’da yeni bir yatırım yapacak.

    Türkiye’nin birçok ilinde telekomünikasyon ve bilişim hizmetleri veren Teknofix, çağrı merkezi hizmet ile Van’da ilk etap 100 kişiyi istihdam edecek. Teknofix şirketi bir yıl içinde istihdam rakamını 500’e çıkarmayı hedefliyor.

   700 BİNİ AŞKIN GENÇ NÜFUS

   Van TSO tarafından yapılan açıklamada, “1 milyon 150 bin nüfusa sahip ilimizin 0-29 yaş gurubu (genç nüfus) sayısı 700 bini aşkındır. Bu da nüfusumuzun yüzde 65’ini kapsamaktadır. Yaş ortalaması 22.6 olan şehrimizin işsizlik oranı ise ülke ortalamasının 3 katı kadar fazladır. Bu nedenle kentimizde kurulan ve kurulacak olan, genç işsizliği istihdam edecek tekstil fabrikalarının, çağrı merkezlerinin önemli oldukça fazladır” denildi.

   WEBHELP İSTİHDAMI BİN 700’Ü AŞTI

    Açıklamanın devamında, “Van’ın ilk çağrı merkezi olan Webhelp Çağrı Merkezi’nin Van TSO girişimleri sonucu faaliyete girdiği belirtilen açıklamada, “Şehrimizde genç işsizliğin istihdama dönüşmesi için 2016 yılından itibaren bir çabanın ve görüşme trafiğinin içine girdik. Nihayetinde 2018 yılının ilk aylarında ilimizin ilk çağrı merkezi olan Webhelp Çağrı Merkezi’nin açılmasına olanak sağladık ve oda olarak lojistik destek verdik. İlk başladığı gün 40 kişi istihdam eden çağrı merkezi şu anda yaklaşık bin 700 kişiyi istihdam ediyor. Ardından farklı firmalar tarafından ilimizde açılan çağrı merkezleri ile bu sayı 3 bin 500’ü aşmış durumda.” ifadeleri yer aldı.

    İLK ETAPTA 250 İSTİHDAM

   Teknofix A.Ş’nin yatırımına da değinilen açıklamada, “Webhelp Çağrı Merkezi ile Odamız arasında kurulan bağ neticesinde şehrimize yeni bir teknoloji yatırımını ilimize kazandırıyoruz. Webhelp’in grup şirketlerinden biri olan Teknofix Telekomünikasyon ve Bilişim Hizmetleri A.Ş. şehrimizde kuracağı merkez ile çağrı merkezi hizmeti verecek. Van Ticaret ve Sanayi Odası olarak desteklediğimiz yatırım ile ilk etapta 100 kişi istihdam edilecek. İlerleyen süreçte Webhelp ile Teknofix’in ortak istihdamının 2 bin 500 bulması hedefleniyor” denildi.

    GENEL MÜDÜRDEN VAN TSO’YA TEŞEKKÜR

    Yatırım ile ilgili bilgiler veren Teknofix AŞ Genel Müdürü Ulaş Civil ise, “Webhep’in Van’da yakaladığı başarıyı ve yarattığı istihdamı sahada arttırmak üzere Teknofix olarak kentte yatırım yapmaya karar verdik. Hedefimiz 2022 yılının sonuna kadar 500 kişiye istihdam yaratmaktır. Bu süreçte desteğini her zaman yakından aldığımız Van TSO’ya çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140