banner279

Van Tso'dan Milli Eğitim Müdürü Kırekin Ziyaret

Van Ticaret ve Sanayi Odası (VAN TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva ve beraberindeki heyet, Van Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin’i ziyaret etti

Van Tso'dan Milli Eğitim Müdürü Kırekin Ziyaret

Ziyarette Van TSO Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, Van’daki eğitim durumunu analiz eden “Eğitim Raporu” kitapçığını Van Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin’e takdim etti.



Ziyarette konuşan Van İl Milli Eğitim Müdürü Kırekin,Van’daki eğitim planlama çalışmalarını Valimiz Aydın Nezih Doğan başkanlığında ilçelerimizle birlikte yürütüyoruz. Çalışmalarımızı kısa, orta ve uzun vadeli olmak üzere üç aşama şeklinde yapıyoruz. Eğitim kurumlarının planlama çalışmalarını nüfus yoğunluğuna ve ihtiyaca göre belirliyoruz. Milli Eğitim Bakanlığımızın meslek liselerine ayrı bir pozitif ayrımcılığı var. Organize sanayi bölgelerinde oluşturulacak olan okullarla birlikte sanayi için en önemli etken olan kaliteli ve iyi eleman yetiştirilmesinin de gayreti içinde olacağız. Planlamaların sağlıklı yapılması durumunda eğitim ve sanayi bir bütün olarak gelişir. Bundan dolayı eğitim ile ilgili her konuda öneri ve desteklerinizi bekliyorum” dedi.



Van İl Milli Eğitim Müdürü Kırekin’e görevinde başarılar dileyen Van TSO Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva ve beraberindeki heyet, daha sonra Milli Eğitim Müdürlüğünden ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2014, 16:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241