banner279

Van TSO’dan istifalarla ilgili açıklama…

Van Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi tarafından, istifa eden dört ismin yaptığı açıklamalara yönelik yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada, verilen sözlerden dönülmediği vurgulandı.

Van TSO’dan istifalarla ilgili açıklama…

     Yapılan açıklamada, Van TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Biner ile Yönetim Kurulu Üyeleri Metin Abi, Diyaeddin Altındal ve Murat Beyaz’ın 27.05.2019 tarihinde basın organlarında yer alan ifadeleri doğrultusunda, açıklama yapma ihtiyacı duyulduğu ifade edildi.


         Açıklamanın devamında ise şu ifadeler yer aldı:
“Van TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Biner ile Yönetim Kurulu Üyeleri Metin Abi, Diyaeddin Altındal ve Murat Beyaz 27.05.2019 tarihli dilekçeleri ile Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinden istifa etmişlerdir. Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu olarak öncelikle görevde oldukları süre zarfında odamız çalışmaları başta olmak üzere, kentimiz ve üyelerimizin hak ve menfaatlerinin korunmasına yönelik yaptıkları çalışmalardan dolayı kendilerine teşekkür ederiz. Bölgemizin en önemli Sivil Toplum Kuruluşu olan aynı zamanda iş dünyasının çatı kuruluşu Van Ticaret ve Sanayi Odasının yönetimine talip olurken, üyelerimize ve Van kamuoyuna deklare ettiğimiz ve seçim bildirgesinde yer verdiğimiz üç temel kuralımız olan; yalan konuşmayacağız, liyakatli olacağız ve odanın kurumsal kimliğine siyaseti asla bulaştırmayacağız sözünden bugüne kadar asla dönülmemiştir ve dönülmeyecektir. Söz konusu değerlendirme istifa eden arkadaşlarımızın kişisel düşünceleridir. Bugüne kadar siyasi partilerle olan mesafeli ilişkimiz bundan sonra da aynı düzeyde devam edecektir.  Bununla birlikte 31 Mart Yerel Seçimler nedeniyle Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Necdet Takva, seçimlerin ardından yasal mevzuat gereği iki dönemdir yürüttüğü Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı’na geri dönmüştür. Ara dönemde yönetsel temsiliyette siyasete olan mesafeli kurumsal politikaların zaafiyete uğratıldığı da ayrıca kamuoyunun dikkatinden kaçmamıştır. Van Ticaret ve Sanayi Odası, kurumsal yapısı çerçevesinde; seçilmiş tüm organ üyeleriyle birlikte, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı özveri ve duyarlılıkla, üyelerimiz ve halkımızla birlikte Van ortak paydasında buluşacak, şeffaf, hesap veren katılımcı yönetişim anlayışıyla çalışmalarına devam edecektir” denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140