banner279

Van TSO Yönetimi'nden İzmir'e destek

30 Ekim tarihinde Ege Denizi’nde meydana gelen 6.6’lık depremde büyük zarar gören İzmir’de 100'den fazla kişi hayatını kaşbederken, binden fazla kişi de yaralandı.

Van TSO Yönetimi'nden İzmir'e destek

Depremin meydana geldiği ilk andan itibaren tüm Türkiye, doğudan batıya, güneyden kuzeye İzmir için seferber oldu. Yaşanan depremin ardından acil ihtiyaçlar için Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri de harekete geçti. 11 kişilik Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından 20 bin lira değerinde gıda kolisi İzmir’e gönderilmek üzere İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü’ne teslim edildi. Van TSO Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, Başkan Yardımcısı Şefik Eren, Yönetim Kurulu Üyeleri Veysel Parin ve Eren Görsel Görmen, Yönetim Kurulu adına gıda kolilerini AFAD İl Müdürü Osman Uçar’a teslim etti.

UÇAR: VAN TSO FARKINDALIK YARATTI

Yapılan destekle ilgili konuşan AFAD İl Müdürü Osman Uçar, “Geçtiğimiz hafta İzmir’de meydana gelen deprem sonrası bugün Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu adına gıda desteği sunuldu. Hafta sonuna kadar toplayacağımız gıda yardımlarını İzmir’deki depremzede vatandaşlarımıza ulaştıracağız. Bu vesileyle destekte bulunan ve vesile olan başta Yönetim Kurulu Başkanımıza ve tüm yönetime teşekkür ediyoruz. Umarım bu yardım diğer STK ve vatandaşlarımıza farkındalık yaratması anlamında katkı sunar.” dedi. Yapılan yardımların gıda ve kullanılmamış battaniyelerden oluşmasına dikkat edilmesi gerektiğine vurgu yapan Uçar, yardımların AFAD İl Müdürlüğü’ne ulaştırılması gerektiğini belirtti.

GÖRMEN: UZAK DEĞİLİZ

Gerçekleştirilen destek ile ilgili Van TSO Yönetim Kurulu Üyesi Eren Görsel Görmen de şöyle konuştu: “İzmir’de meydana gelen ve çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybetmesine neden olan deprem acısını, Türkiye ile beraber bizler de en derinden htik. 2011 yılında Van’da meydana gelen yıkıcı depremlerin ardından, depremi ve acısını en iyi bilen şehirlerden biriyiz. Bizler de Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu olarak hazırlamış olduğumuz gıda paketlerini AFAD İl Müdürlüğümüze teslim ettik. Doğunun batıya o kadar uzak olmadığını göstermek adına ve farkındalık oluşturmak üzere bu girişimde bulunduk. Sizlerden, diğer kamu kurum kuruluşlarından ve Sivil Toplum Kuruluşlarından aynı desteği bekliyoruz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241