banner279

Van TSO: Sel bölgeleri afet bölgesi ilan edilmeli

Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu yaptığı açıklamada, Başkale, Özalp, Muradiye, Saray, Erciş ve Gürpınar ilçelerinde meydana gelen sel felaketinden dolayı afet bölgesi ilan edilmesi gerektiğini vurguladı.

Van TSO: Sel bölgeleri afet bölgesi ilan edilmeli

Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, Van’da yaşanan sel felaketi ve ülkede yaşanan yangın ile Konya’da yaşanan menfur saldırı hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Van TSO yönetimi yaptığı yazılı açıklamada, son günlerde ülke genelinde ve Van özelinde meydana gelen doğal afetlerin herkesi derinden etkilediği vurgulandı. Van TSO yönetimi, yaşanan felaketlerde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, acılı ailelerine başsağlığı ve yaralılara acil şifalar diledi.

Van TSO, ilde yaşanan sel felaketleri, ülke genelinde başlayan eş zamanlı yangılar ve Konya’da yaşanan menfur saldırının büyük acılara ve mağduriyetlere neden olduğunu ifade etti.

“SEL BÖLGELERİ AFET BÖLGESİ İLAN EDİLMELİ”

Sel bölgelerinin afet bölgesi ilan edilmesi gerektiğini belirten Van TSO yönetimi, “1 hafta içerisinde ilimizin Başkale, Özalp, Muradiye, Saray, Erciş ve Gürpınar ilçelerinde yoğun yağışlar nedeniyle sel felaketleri meydana gelmiştir. Yaşanan sel felaketleri nedeniyle birçok vatandaşımız yaralanmış, çok sayıda hayvan telef olmuş ve evler sel altına kalmıştır. Yaşanan sel felaketleri vatandaşlarımızın mağduriyetine ve maddi olarak derinden etkilenmesine sebebiyet vermiştir. Mağduriyetleri giderilmesi, vatandaşlarımıza destek olunması adına sel bölgelerinin ivedilikle afet bölgesi ilan edilmesi ve barınma sorunu yaşayanlar için çalışmalar hızlı bir şekilde tamamlanmalıdır” ifadelerine yer verdi.

“ÜLKEMİZ GENELİNDE YAŞANAN DOĞAL AFETLERİN YANI SIRA KONYA İLİMİZDE BİR AİLE CANİCE KATLEDİLMİŞTİR”

Ülkemiz genelinde yaşanan yangınlar hakkında açıklamalarda bulunan TSO, “Ülkemizin birçok bölgesinde eş zamanlı çıkan yangınlar nedeniyle ormanların yanması ciğerimizi yakmıştır. Yaşanan yangınlar nedeniyle çok sayıda vatandaşımız hayatını kaybetmiş, binlerce ormanlık alan ve sayısız canlı yok olmuştur. Yaşanan yangınlara sebep olanları kınıyor, böylesi olayların yaşanmamasını temenni ederiz. Ülkemiz genelinde yaşanan doğal afetlerin yanı sıra Konya ilimizde bir aile canice katledilmiştir. Saldırıya maruz kalan vatandaşların bilinçli ve planlanmış bir cinayete kurban edilmeleri olayın vahametini ortaya koymaktadır. Devletin bir an önce bu canileri adaletin önüne çıkarması ve en ağır şekilde cezalandırması gerekmektedir. Aksi takdirde yapılan bu ve benzeri saldırılar toplumsal barışımıza zarar verecektir. Yapılan bu canice saldırı kamu otoriteleri tarafından amasız, lakinsiz kınanmalı ve orada yaşayan Kürt vatandaşlara her türlü koruma ve güçlü aidiyet desteği sağlanmalıdır” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140