banner279

Van sokaklarının Hindistan sokaklarından farkı kalmadı

İlimizin bazı cadde ve sokaklarında yolu işgal eden seyyar satıcılar, dükkanlarının önlerini araba gelmesin diye kapatan bazı esnaflar ‘İllallah’ ettiriyor.

VANGÖLÜ TV ÖZEL

İlimizin bazı cadde ve sokaklarında yolu işgal eden seyyar satıcılar, dükkanlarının önlerini araba gelmesin diye kapatan bazı esnaflar ‘İllallah’ ettiriyor.

Hindistan denince seçilmiş caddelerde çekilen Bollywood filmleri, gösterişli tapınakları, Tac Mahal’i ve daha nice güzellikler akla geliyor. Bu ülkenin bir de arka sokakları var, işgal edilmiş caddeler, yürünemez halde olan yollar, her köşede bekleyen seyyar satıcılar var. İlimizde de bu durum ne yazık ki mevcut. Akdamar Adası, Van Kalesi, Edremit Sahili ve daha nice turist ziyaretlerinin olduğu ana mekanlar gayet şık durumda. Bir de arka sokaklarımıza bakalım. Bazı esnafların işgal ettiği kaldırımlar, insanların kendi mülkü gibi kapatıp açtığı cadde ve sokaklar, ilimizde yaşayan kıymetli kadınlarımızın utana sıkıla geçmek zorunda kaldığı ‘Yol Kahvehaneleri’ artık çığrından çıkmış durumda.

Konuyla alakalı mikrofonlarımıza konuşan bir vatandaş ;’İşyerin olabilir ama neden yolu işgal ediyorsun? Bir insan hanımıyla, çocuğuyla oradan geçemiyor. Niye yola, kaldırıma eşyalarını bırakıyorsun ki?’ dedi.

Bir başka vatandaş ise; ‘Çarşıya geldiğimde çoğu zaman kaldırımlardan gidemiyorum. Kaldırımların hepsi işgal edilmiş, belediyenin bir şey yapması lazım. Her taraf bu şekilde. Parklardaki sandalyeler de alınmış, çaycılara verilmiş durumda.’ Diye konuştu.

Caydırıcı cezai müeyyidelerin olmamasından ötürü ‘çığrından çıkan’ bu sorunlar Van’ımıza yakışmamakta ve ivedi olarak yetkili kurumların bu duruma bir çözüm bulması gerekmektedir düşüncesinde olan vatandaşlar; ‘İlimiz bu tür manzaralara layık değil, her şeyin en güzelini hak ediyor.’

Kaynak: Van Gölü TV

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2021, 11:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140