banner279

Van Özalp'te hizmet kompleksi yapılıyor

Van Büyükşehir Belediyesi, belediye hizmetlerinden faydalanılması için Özalp ilçesinde hizmet kompleksi yapıyor.

Van Özalp'te hizmet kompleksi yapılıyor

Van Büyükşehir Belediyesi, ilçelerde yaşayan vatandaşların belediyenin hizmetlerinden en verimli şekilde yararlanabilmesi için modern hizmet binaları yapıyor.

Özalp'te yapılacak olan yeni tesislerin tamamlanması ile itfaiye, yol bakım-onarım ve VASKİ aynı noktadan Özalp halkına hizmet verecek.

Bu kapsamda, Özalp ilçe merkezinde 2 bin metrekare kapalı alan olmak üzere toplam 10 bin metrekare alanda tam donanımlı bir hizmet kompleksinin yapımına başlandı. Tesislerin tamamlanması ile birlikte Van Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı, itfaiye daire başkanlığı ve VASKİ'ye ait birimler bu tesislerden faydalanacak. Üç ayrı yapıdan oluşan komplekste 463 metrekare idari bina, bin 340 metrekare hangar ve 332 metrekare itfaiye binası bulunuyor. 2018 yılında tamamlanması planlanan kompleksin 2 milyon TL'ye mal olması bekleniyor.

Büyükşehir belediyesinin Özalp'te yapacağı hizmet binaları ilçede ilk olma özelliği de taşıyor. Hâlihazırda itfaiye hizmetleri önceki yönetim tarafından kiralanmış bir müstakil evde verilmeye çalışılıyor. Kapalı hangarının bulunmamasından ötürü itfaiye araçları ağır kış şartlarına maruz kalarak olası yangınlara müdahalede eksik kalıyor. Bu eksiklik kompleksin tamamlanmasıyla sona erecek.

 

Ayrıca, tuz ve asfalt depolama alanları bulunan hangarda araçların bakım ve onarım işleri de yapılacak. (İLKHA)

Van Özalp'te hizmet kompleksi yapılıyor

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2017, 21:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140