banner279

Van Otogarındaki güvenlik uygulaması nasıl işliyor?

Van’ın Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde uygulanan sivil araç giriş yasağı, güvenlik açısından güzel uygulama olmakla beraber sorunları da beraberinde getiriyor.

VAN GÖLÜ TV ÖZEL

Van’ın Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde uygulanan sivil araç giriş yasağı, güvenlik açısından güzel uygulama olmakla beraber sorunları da beraberinde getiriyor.

Otobüs Terminali’ne giriş çıkışların kontrol edilmesi ve güvenlik amaçlı hazırlanan uygulama 16 Ağustos Pazartesi günü başladı. Uygulamaya konulan Otobüs Terminali’ne sivil araç girişlerinin yasağı, güvenlik açısından güzel bir uygulama olduğu gibi, uygulama da eksik durumlarında olduğu gözlemlendi. Bazı insanlar ve eşyaları X-Ray cihazından geçirilirken bazıları da istediği gibi otogara giriş yapabiliyor.

Otogara gelen sivil araçlar Terminal’in arka kısmında bulunan giriş kısmına yönlendiriliyor. Buradan vatandaşlar ve beraberinde getirdikleri eşyalar X-Ray cihazından geçerek güvenli bir şekilde terminale giriş sağlıyor. Ama şehir merkezinden yolcu getiren firma servisleri ve ana girişten yaya olarak giriş yapan vatandaşlar X-Ray cihazından geçmeden Otobüs Terminaline giriş yapabiliyor.

Büyükşehir Belediyesinin duyuru yapmasına rağmen uygulamadan haberi olmayan vatandaşlar da otogarın girişinde trafiğin tıkanmasına da neden oluyor.

UYGULAMA NE ZAMAN DÜZENE GİRECEK?

Van Şehirlerarası Otobüs terminaline sadece kendi özel aracı ile gelen yolcular X-Ray cihazından geçerken, otobüs firmalarının şehir içi servisleri ile ve yaya olarak terminale gelenler X-Ray cihazından geçirilmiyor. Bu da X-Ray cihazı ile sağlanmaya çalışılan güvenlik ortamının bozulmasına neden oluyor.

Van Büyükşehir Belediyesi bu çarpık uygulamanın düzeltilmesi için ne zaman müdahale edecek?

Kaynak: Van Gölü TV

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140