banner279

Van Newroz'u yarın

Van'da Newroz kutlamaları yarın yapılacak. Van Tertip Komitesi, Newroz’un Pazar gününe ertelendiğine dair bazı iddiaların olduğunu, ancak bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı. DBP Van İl Eş Başkan Yardımcısı Fadıl Barıştıran, bazı çevrelerin bilinçli bir biçimde spekülatif haberler yaydığını belirterek, Van halkını yarın Newroz alanında yapılacak kutlamalara katılmaya çağırdı.

Van Newroz'u yarın
 Van’da yarın yapılacak Newroz kutlamalarının Pazar gününe ertelendiğine ilişkin iddialar üzerine HDP-DBP Van İl-İlçe Örgütleri ve 2015 Newroz Tertip Komitesi tarafından HDP İl binası önünde basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasına Newroz Tertip Komitesi Başkanı Fadıl Barıştıran, HDP-DBP İl ve İlçe Örgütleri, İpekyolu Belediyesi Eş Başkanı Aygül Bidav ve halk katıldı.

Basın açıklamasını yapan Newroz Tertip Komitesi Başkanı Fadıl Barıştıran, bazı çevrelerin bilinçli olarak yarın kutlanacak olan Newroz’un Pazar gününe ertelendiğine dair haberler yaydığını belirtti. Barıştıran Van halkını yarın Newroz alanında yapılacak kutlamalara katılmaya ve asılsız haberlere karşı duyarlı olmaya çağırdı.

Açıklamanın ardından grup Cumhuriyet ve Maraş Caddesinde el ilanları dağıtarak halkı Newroz kutlamalarına davet etti.

Kaynak / Editör: Prestij Haber Merkezi -

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2015, 13:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140