banner279

Van Müftülüğünden Ramazan Ayı toplantısı

Van İl Müftülüğü Ramazan ayı öncesinde son toplantısını gerçekleştirildi. Yaklaşan Ramazan ayının da değerlendirildiği toplantıya il müftülüğünün yanı sıra tüm ilçe müftüleri yer aldı.

Van Müftülüğünden Ramazan Ayı toplantısı
 

İl Müftülüğünün 2015 Haziran ayı toplantısı yapıldı. Tüm ilçe müftülerinin katıldığı toplantıda yaklaşan Ramazan Ayıyla da ilgili bilgiler verildi.

Toplantı Erciş İlçe Müftüsünün Kur’an-ı Kerim okumasıyla başladı. Ardından açıklamalarda bulunan Van İl Müftüsü Nimetullah Arvas toplantının hayırlı olmasını temenni etti. Ramazan ayıyla ilgili de açıklamalarda bulunan Arvas, Ramazan ayının hayır mevsimi olduğunu bu ayda çok fazla hizmet yapıldığını söyledi. Arvas ayrıca Ramazan Ayında hizmetleri en üst seviyede sunmak için çalışmalar yürüttüklerini belirtti.

Van Valiliği Ali Paşa Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıda konuşan İl Müftüsü Nimetullah Arvas şunları söyledi: “Bugün gerek il müftülüğü gerekse de ilçe müftülüklerimiz ile birlikte birçok kararlar alacağız. Bu kararlar herkes için hayırlara vesile olsun. Bu kararlarımızın yanı sıra bildiğiniz gibi Ramazan Ayı yaklaşıyor. Çok mübarek bir ay. Bizlerin bu ayda çok iyi bir şekilde hizmet etmesi gerekiyor. Biz bu aya ‘Hayır Ayı’ diyoruz. Çünkü bu ay çok hayırlı bir aydır. Bu ay hizmet ayıdır. Biz de müftülüklerimiz olarak Ramazan Ayında en iyi hizmeti sunmak için hazırlıklarımızı ona göre yapmamız gerekiyor.”

“Diyanet İşleri Başkanlığı bu yıl 160 ülkede Ramazan yardımları yapacak”

Diyanet İşleri Başkanlığının Ramazan ayında yaptığı çalışmalar hakkında da bilgiler veren Müftü Arvas, “Diyanet İşleri Başkanlığımız bu yıl 160 ülkede Ramazan yardımları yapacak ve bu ülkelerin hepsine hizmet götürecek. Bu çok önemli bir konu. Diyanet İşleri Başkanlığının yapacağı bu çalışmaların, Ramazan ayı boyunca çok etkili olacağına inanıyoruz. Bunun yanı sıra Diyanet İşleri Başkanlığımızın bildiğiniz gibi her yıl ilimizde de birçok çalışması oluyor. Buna ek olarak ilimizde bir kız yurdu yapılacaktır. Diyanet İşleri bunun arsasını da satın aldı ve yapımı başlayacak. Bunun yanı sıra bir de Kur'an Kursu yapılacaktır. Bu seneki zekatlarımızın ne kadar olacağını da broşürler halinde hazırladık ve bunları asacağız.” dedi.

“Ramazan ayı öncesi Van’a 119 görevli gönderildi”

Müftü Arvas son olarak Ramazan ayında görev yapacaklar için ise şunları kaydetti: “Ramazan ayı öncesi ilimiz engelli görevlilerle birlikte toplamda 119 görevli gönderildi. Bu görevlilerimizin ilimizde bulunan en ücra yerlere göndererek çalışmalar yapacağız. Tüm ilçemizde bu görevliler işlerini yapmak için gönderiliyor. Bunun yanı sıra Van özelinde sürekli olarak devam eden mukabele kurslarımız bu sene de devam edecek. Gerek camilerimizde gerekse de Kur'an kurslarımızda bu sene saat 10-11 arasında bayanlar için kurslarımız verilecek. Bunu ilk yaptığımızda il genelinde 52 yerde yapmıştık ama şimdi ise birçok ilçemizin yanı sıra il genelinde bu sayıyı epeyce arttırdık. Bu artık sürekli devam eder hale geldi. Bu kurslarda Kur'an kursları içinde çok iyi öğrenciler yetiştiriliyor ve kaydediliyor.”

“Vakit İyilik Vakti, Bu Ramazan ve Her Zaman”

Toplantıya Van ilinde yer alan tüm ilçe müftüleri katılırken, Ramazan Ayı teması olarak ise; “Vakit İyilik Vakti, Bu Ramazan ve Her Zaman” olduğu belirtildi.  (Murat Dalgın -İLKHA)

 
Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2015, 18:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241