banner279

Van Karadenize açılıyor

Aktuğ, Ordu Karadeniz Turizm Fuarı’na katılacaklarını söyledi.

Van Karadenize açılıyor
Van Kültür ve Turizm Müdürü Muzaffer Aktuğ, 14-17 Şubat tarihleri arasında Ordu’da yapılacak olan ‘Ordu Karadeniz Turizm Fuarı’na katılacaklarını söyledi. 
İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Muzaffer Aktuğ, kentin tanıtımı için Vali Münir Karaloğlu öncülüğünde çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerini söyledi.
 Kentin tanıtımı için büyük uğraşlar verdiklerini ve bunun da meyvelerini aldıklarını ifade eden Muzaffer Aktuğ, 14-17 Şubat tarihleri arasında Ordu’da yapılacak olan ‘Ordu Karadeniz Turizm Fuarı’na katılacaklarını belirtti. 
Aktuğ, “Fuara kentin simgesi Van Kedisi başta olmak üzere cilde iyi geldiği bilimsel olarak tespit edilen Van Gölü suyunu da götüreceğiz. Van Oturma Gecesi ekibi de yine fuar alanında kentimize ait türküleri seslendirecek.
 Fuarda Van kahvaltısı dağıtacağız. Çatak ilçesinde ceviz oymacılığı sonucu yapılan eşyaları da yine fuarda tanıtacağız. Bunun yanında Çatak cevizi ve balını da fuar sayesinde tüm Türkiye’ye tanıtacağız” dedi.
Van Valiliği öncülüğünde fuara otel ve turizm acenteleri yetkililerinin de katılacağını söyleyen Muzaffer Aktuğ, tanıtıcı materyaller de dağıtacaklarını sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2013, 16:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140