banner279

Van İşitme Engelli Hentbol Takımı Finalde

Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu tarafından Alanya’da düzenlenen İşitme Engelliler Hentbol müsabakalarında Vanlı sporcular finale çıkmayı başardı.

Van İşitme Engelli Hentbol Takımı Finalde
Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu tarafından Alanya'da düzenlenen İşitme Engelliler Hentbol müsabakalarında Vanlı sporcular finale çıkmayı başardı.

Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu tarafından Alanya Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen İşitme Engelli Hentbol Grup Müsabakaları sona erdi. Dörtlü gruptan oluşan müsabakalarda Van ekibi ikinci çıkmayı başardı. Samsun ilinde düzenlenecek olan Türkiye İşitme Engelliler Hentbol müsabakaları finallerine katılmaya hak kazandıklarını ifade eden Van İşitme Engelliler Hentbol Takım Kaptanı Hatip Çalapkolu, rakiplerinin çok güçlü olmasına rağmen takım olarak iyi mücadele edip, grup ikincisi olarak çıkmayı başardıklarını söyledi. Çalapkolu, "Van'da son dönemlerde tüm engelli branşlarında ciddi bir çalışma başlatıldı. Bizde bu çalışmalardan yararlanmak istedik. İlk turnuvamız olmasına rağmen oldukça istekli ve gayretli bir şekilde mücadele ettik. Mücadele ettiğimiz takımlar arasında uzun bir süredir bu işi yürüten İstanbul ekibi birinci oldu. Birinciliği hak etmiştiler. Bizde grubu ikinci olarak tamamlayıp, Samsun'da final müsabakalarına katılacağız. Bizim işimiz normaline göre daha zordur. Herkesten ciddi destek ve dua istiyoruz. Ayrıca bizleri bu konuda cesaretlendiren ve desteklerini esirgemeyen Van Valisi Aydın Nezih Doğan ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Sinir'e takımımız adına teşekkür ediyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2014, 17:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241