banner279

Van İpekyolu Hastanesi'nde Bir İlk

“HASTALAR EVLERİNDEN ARAÇLARLA ALINACAK”

Van İpekyolu Hastanesi'nde Bir İlk

Van İpekyolu Hastanesi Fizik Tedavi Merkezi’ne gelen hasta sayısı her geçen gün artarken, yeni bir uygulama ile artık hastalar araçlarla evlerinden alınacak.

İHA muhabirine yeni uygulamayla ilgili bilgi veren Van İpekyolu Hastanesi Başhekimi Dr. Ali Eman, hizmet kalitesini en yüksek seviyeye taşımak için çalıştıklarını söyledi. Dr. Eman, “Hastanemizde birkaç aydır fizik tedavi hizmet veriyoruz. Başlattığımız bu çalışmayla ilin büyük bir açığını kapattık. Van’da fizik tedavi hizmetleri daha önce hizmet satın alma yöntemiyle yapılırdı. Deprem döneminde hizmet satın almalar sona erdi. Bizde fizik tedavi merkezimizde yeniden hizmet vermeye başladık. Merkezimizde 13 personelle günde yaklaşık 100 hastaya hizmet veriyoruz” dedi.

“HASTALAR EVLERİNDEN ARAÇLARLA ALINACAK”

Hastaların araçlarla evlerinden alınacağını belirten Başhekim Dr. Ali Eman, “Şu anda tek eksiğimiz hastanemizde ulaşmakta zorlanan yatalak ya da tekerlekli sandalyede yaşayanlardır. Bu hastaları kiralayacağımız araçlarla hastaneye taşımayı planladık. Bunun içinde ihale yaptık. Yaklaşık bir ay sonra kiralama usulü ile alacağımız 3 araçla hastalar evlerinden buraya taşınacak ve daha sonra yeniden evlerine bırakılacak. Bu hastalardan hiçbir ücret alınmayacak. Bunu şu anda Van merkezde uygulamayı planladık. Ama ileride Edremit ve Gevaş gibi yakın ilçelere de uygulayabiliriz. Yapılan bu hizmetle birlikte bize gelen hasta sayımızda ciddi bir artış olacaktır. Tek hedefimizi hizmet kalitemizi en yükseğe taşımaktır” şeklinde konuştu.

İhlas Haber Ajansı
Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2013, 16:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140