banner279

Van'ın ilçelerinde sulama göletleri yapılıyor

Kırsal kalkınmanın sağlanması ve kent merkezine göçün önlenmesi hedefiyle tarımsal yatırımlarını hız kesmeden sürdüren Van Büyükşehir Belediyesi, Van'ın Saray İlçesi, Çakmak Mahallesi'ne sulama göleti kazandırıyor.

Van'ın ilçelerinde sulama göletleri yapılıyor

Bir taraftan kaliteli üretimin sağlanması ve ürünlere yeni pazarlar bulunması noktasında çalışmalarını sürdüren Van Büyükşehir Belediyesi, tarım arazilerinin suyla buluşması için sulama göletlerini tek tek hayata geçiriyor.

Kent genelinde tarım potansiyelinin yüksek olduğu bölgelere sulama göletleri kazandıran Van Büyükşehir Belediyesi, Saray ilçesi Çakmak Mahallesi'ne de sulama göleti yapıyor.

Van Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından, kırsal bölgelerde kalkınmanın sağlanması amacıyla hayvan içme suyu göletleri ve tarımsal sulama göletleri yapılmaya devam ediyor.

Özellikle yaz aylarında mera ve otlak hayvanlarının su ihtiyacı bu göletlerden karşılanırken, tarım arazileri de bu göletlerle birlikte suyla buluşuyor.

Tarım arazilerinin sulama ihtiyacını karşılamak için harekete geçen Van Büyükşehir Belediyesi, Saray İlçesi Çakmak Mahallesi'ne yeni sulama göleti kuruyor. Kurulacak olan gölet hem tarım arazilerine can suyu olacak hem de üretimin artmasını sağlayacak.

Kent kırsalında tarım arazilerinde verimliliğin ve kalitenin artırılmasını desteklemek amacıyla harekete geçen Van Büyükşehir Belediyesi, yaptığı göletlerle çiftçilere önemli destek veriyor. Büyükşehir, Saray ilçesinde yapacağı sulama göteriyle, yatırımlarına bir yenisini daha ekleyecek.

Van'ın Saray ilçesi Çakmak Mahallesi'nde yapılacak olan gölette, çalışmaların önümüzdeki günlerde başlayacağı ve göletin 1 yıl içerisinde tamamlanacağı ifade edildi.

Van Bölge Gazetesi: Necat Teyfun

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140