banner279

VAN İL MÜFTÜLÜĞÜNDEN HAC SEMİNERİ

Van İl Müftülüğü tarafından hacca gidecek olan adaylara seminer verildi.

VAN İL MÜFTÜLÜĞÜNDEN HAC SEMİNERİ
Van İl Müftülüsü Nimetullah Arvas tarafından 2017 yılında hacca gidecek olan hacı adaylarına son kez seminer verildi.

 Hacı adaylarının kafile ve grup bilgilerinin paylaşıldığı seminerde, kafile başkanları ve din görevlileri hacı adaylarına tanıtıldı. Uçuş tarihleri ve seyahat öncesi yapılması gerekenler konularında bilgilendirme yapıldı.

Ayrıca hacı adaylarına seyahatlerinde bulaşıcı hastalıklardan korunmalarına yönelik Van Halk Sağlığı ekiplerince aşı yapıldı. 
Hacılara seyahat ve ibadetleriyle alakalı ilmî tavsiyelerde bulunan Arvas, Ülkemizin Dünya Müslümanları nezdinde önemli bir yere sahip olduğunu bu nedenle de örnek tavır ve davranışlar sergileyerek vakar ve ciddiyetlerini korumaları gerektiğini söyledi.

Hacı adaylarından Ümmet için dua talebinde bulunan Arvas, “Kafile başkanı ve din görevlilerinizin talimat ve tavsiyelerine riayet ediniz. Bizleri dualarınızdan eksik etmeyiniz. Yeryüzünde yaşayan tüm Müslüman kardeşlerimize, mağdur ve mazlum Müslümanların ümidi olan ülkemize, Kutsi-i Şerif’e, Ortadoğu’daki Müslümanlara ve 15 Temmuz şehitlerimize dua ediniz. Mekke’ye Medine’ye bizden selam götürün. Haccınız makbul olsun. Allah’ın bereketi, rızası üzerinize olsun, güle güle gidiniz, salimen, ğanimen İnşallah evlerinize dönünüz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2017, 21:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140