banner279

Van İl Müftülüğü Değerlendirme Toplantısı Yaptı

Van İl Müftülüğü bünyesinde görev yapan din görevlileri ile Diyanet İşleri Başkanlığının başmüfettişleri ve müfettiş yardımcılarının katılımıyla yapılan toplantıda din görevlilerinin deprem süreci boyunca yaptıkları hizmetler değerlendirildi.

Van İl Müftülüğü Değerlendirme Toplantısı Yaptı
Özel bir otelin konferans salonunda düzenlenen toplantıya, Diyanet İşleri Başkanlığı Başmüfettişleri Mehmet Bekâroğlu ve Harun Özdemirci, Müfettiş Yardımcıları Hasan Güçlü ve Adem Gerlegiz, İl Müftüsü Nimetullah Arvas, Müftü Yardımcıları Faruk Gürbüz ve Abdullah Sağır Şube Müdürleri M. Mehdi Kulaz ve Abdullah Akdoğan, idari personel ve din görevlileri katıldı.

 

Din Görevlisi İmadettin Aydın`ın Kur`ân-ı Kerîm tilâveti ve İl Müftüsü Nimetullah Arvas`ın selâmlama konuşmalarıyla başlayan toplantıda konuşan Diyanet İşleri Başkanlığı Başmüfettişi Mehmet Bekâroğlu; depremde din görevlilerinin ve Kur`ân kursu öğreticilerinin gösterdikleri üstün gayretler münasebetiyle teşekkür ederek, yakınlarını ebediyete uğurlayanlara başsağlığı ve vefat edenlere rahmet diledi.

 

Daha sonra kürsüye gelen Diyanet İşleri Başmüfettişi Harun Özdemirci ise Peygamber Efendimizin ve ashabının hayatından örnekler vererek, İslâm Dininde otoritenin ancak bilgiyle sağlanabileceğinin altını çizdi ve İl Müftüsü Nimetullah Arvas`ın şahsında bütün çalışanlara gayretli çalışmalarından ötürü teşekkür etti. Toplantı İl Müftüsü Nimetullah Arvas`ın teşekkür konuşmalarıyla son buldu. (Sedat Karatay-İLKHA)

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2012, 11:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140