banner279

Van İl Genel Meclis Başkanının Tutuklanması Mecliste Kınandı

Van'da düzenlenen KCK operasyonunda tutuklanan İl Genel Meclis Başkanı BDP'li Semira Varlı için Meclis salonunda yapılan basın açıklamasında karar kınandı.

Van İl Genel Meclis Başkanının Tutuklanması Mecliste Kınandı

Van'da 26 Kasım'da düzenlenen Kck operasyonunda gözaltına alınarak, tutuklanan İl Genel Meclis Başkanı Bdp'li Semira Varlı için Meclis salonunda yapılan basın açıklamasında karar kınandı. Van İl Genel Meclis Başkan Vekili Bdp'li Öner Yiğit, Varlı'nın göreve geldiği günden beri halkın sorunları için mücadele ettiğini söyledi.

Van'da 26 Kasım'da gerçekleştirilen Kck operasyonunda gözaltına alınan 30 kişi arasında bulunan ve çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanan İl Genel Meclis Başkanı Semira Varlı için Meclis salonunda basın açıklaması yapıldı. Yapılan basın açıklamasıyla tutulama kınanırken, Semira Varlı'nın oturduğu koltuk da boş bırakıldı.

İl Genel Meclisi salonunda yapılan basın açıklamasını Van İl Genel Meclis Başkan Vekili Öner Yiğit okudu. Yiğit "Dün itibariyle başta İl Genel Meclis Başkanımız Semira Varlı olmak üzere birçok arkadaşımız hukuksuzca cezaevini konulmuştur. Başkanımız göreve geldiği günden bu güne halkın ve köylerimizin sorunu için emek harcadı, çaba gösterdi. İşlediği tek suç buydu. Bu tutuklamalarla hiçbir yere varılamaz. Başkanımızın derhal serbest bırakılmasını ve görevinin başına dönmesini talep etmekteyiz. Başkanımızın bıraktığı yerden bütün arkadaşlarımız aynen devam edecektir. Bu böyle biline. Bunun da takipçisi olacağız. Bu hukuksuz tutuklamaları esefle kınıyoruz" dedi. - Van

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2012, 15:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140