banner279

Van Gölü’nde batan tekneden çıkarılan ceset sayısı 19'a yükseldi

Van Gölü’ne 13 gün önce açılan ve 2 gün önce batık halde bulunan tekneden çıkarılan ceset sayısı 19'a yükseldi. Van Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez, batık gemi ile ilgili çalışmaları yerinden takip ediyor.

Van Gölü’nde batan tekneden çıkarılan ceset sayısı 19'a yükseldi

Gevaş ilçesi Altınsaç Mahallesi’nden açıldıktan sonra batan teknedeki cesetlerin çıkarılmasına yönelik çalışmalar sürüyor. Çarpanak Adası açıklarında Jandarma Arama Kurtarma (JAK), Su Altı Arama Kurtarma (SAK), Emniyet Müdürlüğü, AFAD, UMKE ve sağlık ekipleri, 4 sonar ve 4 ROW cihazıyla batan teknenin bulunduğu bölgedeki çalışmalarına aralıksız devam ediyor.


BATIK TEKNEDE 19 CESEDE ULAŞILDI
Van Gölü’nün yüzeyinde ve kıyılarda yürütülen çalışmalarda su altı görüntüleme cihazıyla (ROW) bugün 6 ceset daha bulundu. Böylece şu ana kadar ulaşılan ceset sayısı 19’ya yükseldi.
Gevaş ilçesi Altınsaç Mahallesi’nde 27 Haziran’da tekneleriyle Van Gölü’ne açılan Sedat ve Medeni Akbaş’tan uzun süre haber alınamaması üzerine mahalle muhtarı güvenlik güçlerine kayıp ihbarında bulunmuştu. İhbar üzerine harekete geçen ekipler, yürütülen çalışmalar çerçevesinde Çarpanak Adası açıklarında 106,5 metre derinlikte tekneyi bulmuştu.

VAN CUMHURİYET BAŞSAVCISI OLAY YERİNDE
Van Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez, Van Gölü'nde mültecileri taşırken batan ve 10 günlük arama sonunda 3 gün önce bulunan tekne ile ilgili çalışmaları yerinden takip ediyor. Tekne bulunmazdan önce 13 cesede ulaşılmıştı. Tekne bulunduktan sonra yapılan çalışmalar sonrasında bugün cesetler çıkarılmaya başladı. Çalışmaları olay yerinde bizzat takip eden Van Cumhuriyet Başsavcısı, yetkililerden bilgi aldı.


 

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2020, 20:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241