banner279

Van Gölü sahilinde 45 ton çöp toplandı

İpekyolu Belediyesine bağlı temizlik ekipleri tarafından sahil şeridinde Van Gölü’nün korunması için kapsamlı bir çevre temizliği çalışması yürütüldü. Yapılan temizlik çalışmasında sahilde toplanan yaklaşık 45 ton çöp kamyonlara yüklenerek katı atık tesisine sevk edildi.

Van Gölü sahilinde 45 ton çöp toplandı

Özellikle yaz sezonunun yaklaşması ile yoğun olarak kullanılan yerler arasındaki İpekyolu Sahili, belediyeye bağlı temizlik ekipleri ve gönüllü sivil toplum kuruluşları tarafından kapsamlı bir şekilde temizlendi.

İpekyolu sınırları içerisinde kalan yaklaşık 3 km’lik sahil bandında başlatılan çalışmaya İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın, Van Gölü Aktivistleri Derneği, Türkiye Toplum Gönüllüler Vakfı ve Yeşilay Derneği üyeleri gönüllü olarak katıldı. 

Yapılan kapsamlı temizlik çalışmaları ile ilgili bir değerlendirme de bulunan, İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın, "Van Gölü temiz kalsın. İpekyolu Belediyesi ve Van Gölü Aktivistlerimizle kendi sorumluluk alanımızda tüm personelimizle birlikte temizlik çalışması yürüttük. Çıkan çöp atıkları oldukça fazla. Lastikler, çocuk bezleri, plastik atıklar çevremize ve Van Gölümüze oldukça zarar veriyor. Bu temizliğimizi aktivistlerimiz, gönüllülerimiz ve personellerimizle birlikte yapıyoruz. Ancak bu yetmez. Aynı zamanda Van Gölü'nün etrafındaki tüm belediyeler, ilçeler ve Van Gölü etrafında yaşayan herkesin büyük bir hassasiyet göstermesi gerekiyor. Van Gölü temiz kalsın biz burayı korumakla mükellefiz, korumak zoru

ndayız. Bu amaçla temizlik faaliyetlerine katılan tüm personellerimize, Van Gölü Aktivistlerine, Yeşilay'a, Toplum Gönülleri'ne teşekkür ediyorum.  İnşallah Van Gölü'nü temiz tutmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140