banner279

Van Gölü için 'hassasiyet' şart!

Haftasonunu fırsat bilerek Van Gölü sahillerine giden vatandaşlar, piknik yaparak stres atarken, Van Gölü'nün soğuk sularına girerek de serinledi. Mangal ve semaver dumanlarının yükseldiği Van Gölü sahilleri, haftasonu binlerce insanı ağırladı. Ancak Van Gölü'nde yer yer poşet ve benzeri çöplerin görülmesi, piknikçilerin bu konuda daha hassas olması gerektiğini ortaya koydu.

Van Gölü için 'hassasiyet' şart!

Vatandaşlar, piknik yapılabilecek bir çok noktaya rağbet gösterirken, Van Gölü'nde yüzen vatandaşlar da yer yer çöp birikintilerine denk geldi.
Gevaş'da ada iskelesini geçtikten sonra Van Gölü'nde yüzerek serinlemek isteyen vatandaşlar, burada yer yer Van Gölü'nde çöp birikintilerine denk geldiklerini söyledi. Su yüzeyinde çeşitli çöp ve poşetlerin görüldüğü alanda, su yüzeyinin kirliliği dikkat çekti.
Piknik yapan bazı vatandaşların çevreye yaydığı çöplerin, rüzgar yardımıyla çöpe taşındığı değerlendirilirken, yetkililer bu konuda vatandaşları ısrarla uyarıyor.
Gölün korunması için ilgili kurumların atacağı adımlar kadar, vatandaşların da sorumlu hareket etmesi büyük önem taşırken, el birliği ile gölün korunması gerektiği vurgulanıyor. 

/ Özel Haber: Umut Tarhan

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241