banner279

Van Gölü alarm veriyor

Türkiye’nin en büyük gölü olan Van Gölü bir yandan kirlilikte mücadele verirken bir yandan da küresel iklim değişikliği ve hava şartlarına bağlı son yıllarda önemli oranda su kaybı yaşıyor. Buda büyük tedirginliğe neden oluyor.

Van Gölü alarm veriyor

Van Gölü’nü milyonlarca insan katı ve sıvı atıklarla kirletirken, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (Van YYÜ) Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Faruk Alaeddinoğlu’nun Van Gölü’ndeki su seviyesinin düşmesiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunması endişelendirdi.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (Van YYÜ) Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Faruk Alaeddinoğlu, Van Gölü’nde geçmişe kıyasla su seviyesi oranlarında ciddi değişikliklerin olduğuna dikkat çekti.
Van Postası Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2020, 18:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Van
Van - 1 yıl Önce

Gerçekten bu tür haberlerden artık bıktık. Van Gölü bitti, Van Gölü tükendi, Van Gölü alarm veriyor yeter artık.. Yıllardan beridir, Van'ın kanalizasyon suyu olduğu gibi Van Gölü'ne atıyor. Tabi buna civarı iller ve ilçeler de dahil. Ne yapıp şimdiye kadar. Ne tür çözümler bulundu. Bizler bizi mecliste temsil eden vekillerden hep bu sorunun çözümü için çözümler talebetik. Netice ne oldu Hiç gündeme bile gelmedi. Bu memlekette hangi parti olursa olsun Van Gölü'nün çok ciddi bir soruna karşı karşıya geldi hiç umursamadı. Bence bu tür şeyleri sık sık gündeme getireceğini ve kişilerin hiçbir şey yapmadığını gündeme getirin. Getirin ki bu bitmeyen çözülmeyen sorunun en temelinde Bunların olduğunumillet görsün.

SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140