banner279

Van-Erivan Uçuşu İptal Edildi

Van-Erivan arasında 3 Nisan'da Borajet Havayolları tarafından başlaması beklenen seferlerinin iptal edildiği iddia ediliyor.

Van-Erivan Uçuşu İptal Edildi

Van- Erivan arasında 3 Nisan'da Borajet Havayolları tarafından başlaması beklenen seferlerinin iptal edildiği iddia ediliyor. Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (Türsab) Van Bölgesi Yürütme Kurulu Başkanı Abdullah Tunçdemir, bilet sistemlerinde Borajet firmasının Van- Erivan seferlerinin iptal edildiğini gördüklerini söyledi.

Konuyla ilgili olarak bilgi almak üzere telefonla aranan şirket yetkililerine ulaşılamazken, bazı internet sitelerinde şirket kaynaklarının, iptale gerekçe olarak 'yeterli talep alınmaması'nı gösterdiği belirtiliyor. Ermenistan kaynaklı siteler ise söz konusu kararın arkasında Azerbaycan'ın tepkisinin olduğunu iddia ediyor.

TürsabVan Bölgesi Yürütme Kurulu Başkanı Abdullah Tunçdemir, Borajet'in Van'dan daha önce başlattığı Urmiye ve Tebriz seferlerinin de iptal edildiğine dikkat çekerek, "Şirketin önceki seferlerini yeterli sayıda yolcusu olmadığı için iptal ettiğini biliyoruz. Van- Erivan seferlerini de bilet sisteminden iptal olduğunu gördük. Bu seferlerin niye iptal olduğunu veya uçuşların daha sonra tekrar başlayıp başlamayacağını henüz bilmiyoruz." dedi.

Van- Erivan seferlerinin tanıtımı 14 Mart'ta tur şirketlerinin yöneticileri, Ermenistan Maliye Bakanı Yardımcısı, ABD Büyükelçiliği'nden temsilcilerin de bunduğu bir toplantı ile Erivan'da yapılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2013, 15:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140