banner279

Van Emniyeti’nden kaçak sigara operasyonu…

Van Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Tuşba, İpekyolu ve Edremit’te gerçekleşen üç ayrı operasyonda 28 bin 50 paket kaçak sigara ele geçirildi.

Van Emniyeti’nden kaçak sigara operasyonu…
   İl Emniyet Müdürlüğü tarafından,  kent merkezinde ve İlçelerde haksız kazanç sağlamak amacıyla gümrük kaçağı ticareti yapan ve nakleden şahıs/şahısların deşifresine yönelik olarak çalışmalar sürüyor.

    Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “22-24 Kasım 2018 tarihleri arasında Müdürlüğümüz Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Görevlilerimizce; İlimiz Tuşba İlçesi Gölyazı Mahallesi'nde park halinde bulunan 06 plaka sayılı araçtan 12.250 paket, İlimiz İpekyolu İlçesi Karpuzalan Mahallesi'nde oluşturdukları uygulama noktasında durumundan şüphelenilerek durdurulan 27 plaka sayılı araçtan 9.200 paket, İlimiz Edremit İlçesi Kurubaş Mahallesinde oluşturdukları uygulama noktasında durumundan şüphelenilerek durdurulan 65 plaka sayılı araçtan 6.600 paket, olmak üzere toplam 28.050 paket üzerinde TAPDK bandrolü bulunmayan kaçak sigara ele geçirilmiştir. Olayla ilgili (M.Ü.), (H.G.) ve (S.Ü.) isimli şahıslar hakkında "5607 Sayılı Kanun'a Muhalefet Etmek" suçundan işlem yapılmıştır. İlimiz merkezinde ve İlçelerimizde halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması, haksız kazanç sağlayan suç organizasyonlarına karşı yürütülen mücadelemiz aralıksız ve kararlı bir şekilde devam etmektedir” ifadeleri kullanıldı.Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2018, 12:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140