banner279

Van Ekonomi Konseyinden Müsiada Davet

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Van Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Kerem Baynal, Van Ekonomi Konseyi’ne katılma daveti aldıklarını belirtti.

Van Ekonomi Konseyinden Müsiada Davet

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Van Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Kerem Baynal, Van Ekonomi Konseyi'ne katılma daveti aldıklarını belirtti.

Van'da faaliyet gösteren 13 sivil toplum kuruluşunun yer aldığı Van Ekonomi Konseyi'nden katılma daveti aldıklarını belirten MÜSİAD Yönetim Kurulu üyesi Kerem Baynal, "Daha önceki yıllarda 6 ayda bir düzenlenen ve bir STK'nın başkanlık ettiği bu konseyde MÜSİAD yer almıyordu. Bu konuda bir kaç defa talebimiz olmasına rağmen prensip kararlarından dolayı yer almamıştık.

Ancak bu sene itibariyle konsey, 13 olan üye sayısını 16'ya yükseltti. Dolayısıyla daha önce yer almayan MÜSİAD, Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) ve bankaları temsilen Ziraat Bankası Bölge Müdürlüğü dahil edildi" dedi. Van Ekonomi Konseyi'ni çok önemsediklerini ve Van'ın gelişmesi noktasından konseyin önemli olduğunu ifade eden Baynal, "Konseyin, birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmesi durumunda Van ekonomisine ciddi katkılar sunacağına inanıyoruz. Bir bölgenin gelişmesi, ekonomiden geçer.

Eğer ekonomisi kuvvetli değilse, aynı zamanda üretime dayalı değilse, o bölge her zaman sıkıntı yaşamaya müsait bir yerdir. MÜSİAD olarak bölgemizin mutlaka üretime geçmesini ve buraların gelişmesinin de üretimden geçtiğine inanan bir derneğiz. Bu konuda bizimde konseye dahil olmamız hem üyelerimiz bazında etkinliğimizi arttıracak, hem de konsey için bir kazanım olacaktır. Sadece bizim değil diğer paydaşlarımız da aynı katkıyı sunacak kadar değerlidirler" ifadelerini kullandı.

Ekonomi konseyine davet edilmelerinin gecikmiş bir karar olduğunu vurgulayan Baynal, "MÜSİAD, TÜMSİAD ve Ziraat Bankası direk olarak ekonominin çarkları hükmündedirler. Bir bölgenin ekonomisini yönlendiren ve ekonomide söz sahibi olan sivil toplum örgütleridirler. Bu gün MÜSİAD'ın, TÜMSİAD'ın ve Ziraat Bankası'nın temsiliyeti, Van ekonomisinin çok daha güçlü bir hale geldiğini ve aynı zamanda Van Ekonomi Konseyi'nin de çok güçlü hale geldiğinin bir ifadesidir.

Bu noktada gecikmiş bir karar. Bu günden sonra o kaybedilen zamanı telafi etme noktasında daha çok zaman ve çaba harcayacağımız konusunda bize de ciddi görevler düşüyor. Bu noktada üzerimize düşen görevi yapacağız" şeklinde konuştu. 5-6 Haziran tarihlerinde Türkiye'nin her bölgesinden MÜSİAD'a bağlı 500 iş adamının iki gün boyunca Van'da çalışma toplantısı yapacaklarını da sözlerine ekleyen Baynal, "Bu toplantımıza ismi henüz belli olmayan bir bakanımız da iştirak edecektir. Bölgemiz ve Van'ımız için hayırlı olabileceğini düşündüğümüz bu işadamlarının burayı ziyaretleri, ekonomimizi canlandıracaktır" dedi.


Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2014, 00:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241