banner279

Van'daki Afgan ve yerli kursiyerlere ekmek üretimi kursu

Van İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından, Van'da geçici koruma statüsündeki Afganlar ve yerli kursiyerler için "ekmek üretimi kursu" düzenlendi.

Van'daki Afgan ve yerli kursiyerlere ekmek üretimi kursu

Avrupa Birliği tarafından fonlanan Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütünün (FAO) uzmanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının iş birliğinde hayata geçirilen "Sosyoekonomik Entegrasyonun Desteklenmesi ve Geçim Sağlama İmkânlarının Yaratılması Aracılığıyla Türkiye'de Geçici Koruma Altındaki Suriyeliler ile Ev Sahibi Toplulukların Dayanıklılığının Geliştirilmesi" projesi kapsamında Van'da geçici koruma statüsündeki Afganlar ve yerli kursiyerler için  düzenlenen "Ekmek Üretimi Kursu" tamamlandı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Van İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Görentaş, "Avrupa Birliği tarafından fonlanan ve Kurumlar işbirliği ile yürütülen proje ile Kurs Eğitmenlerimiz tarafından verilen eğitimlerle Afgan ve yerli kursiyerler, teorik bilgileri aldıkları dersler sonrasında uygulamalı olarak gördükleri eğitimlerle ekmek üretimi tekniklerini öğrendiler. Eğitim sonunda aldıkları sertifikalarla daha kolay iş bulma fırsatı bulacaklar. Ayrıca kursiyerlerin,  özel sektör temsilcileriyle iş görüşmesi yapmaları sağlanacak. İstihdam Hizmet Noktaları ile İŞKUR işbirliğimiz neticesinde faydalanıcılara müdürlüğümüz bünyesinde yardım yapılacaktır. Böylelikle İlimizde bulunan ve koruma altındaki mülteciler ile yerli faydalanıcılara verilen eğitimler sonunda mesleki beceri kazanmaları ve istihdam olanakları sağlanmış olacaktır" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140