banner279

Van'da vaka sayısında ciddi artış…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre haftalık vaka sayısı haritasını paylaştı. Önceki haftalarda 100 bin kişide sadece 2- 4 arasında kişide vaka görülen Van'da, son açıklanan verilere göre 100 bin kişide 16'nın üstünde kişide vaka tespit edilmişti. Bu hafta ise 100 bin kişide yaklaşık 30 kişide vaka tespit edildi.

Van'da vaka sayısında ciddi artış…

Bu hafta Erzurum, Bursa, Çankırı, Yalova, Erzincan, Uşak, Batman, Elazığ, Siirt ve Bayburt en fazla vakanın görüldüğü iller olurken, Van ise yine ülke genelinde en az vakanın görüldüğü il oldu. Açıklanan son verileri göre Van'da vaka sayısında ciddi artış olduğu gözlemlendi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca illere göre haftalık vaka sayısı verilerini açıkladı. Bakan Koca, 15-21 Ocak arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 10 ilin Erzurum, Bursa, Çankırı, Yalova, Erzincan, Uşak, Batman, Elazığ, Siirt ve Bayburt olduğuna dikkat çekerken, Van ise, Türkiye genelinde en az vakanın görüldüğü iller arasında ilk sırada yer alarak 29,67 oranıyla zirvede yer aldı.

Son haftalarda 100 bin kişi içinde bir haftalık toplam yeni vaka sayılarında ilk sıraya yükselen Van, 15-21 Ocak arasında 29,67 oranıyla yine ilk sırada yer almayı başardı. Son açıklanan verilere göre Van'da geçen haftaya oranla %100'lük bir artışın olduğu görüldü.

Haftalık olarak vaka sayıları Sağlık Bakanlığı tarafından güncellenirken, Van son açıklanan rakamlara göre en az vakanın görüldüğü il olarak 29,67 oranıyla ilk sırada yer aldı.

Van, 15-21 Ocak tarihleri arasında 100 bin kişi içinde bir haftalık vaka sayısında ilk sırada yer alırken, Şanlıurfa ikinci, Adıyaman ise üçüncü sırada yer aldı.

Bakan Koca yaptığı açıklamada, "15-21 Ocak arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 10 ilimiz: Erzurum, Bursa, Çankırı, Yalova, Erzincan, Uşak, Batman, Elazığ, Siirt, Bayburt"  ifadelerine yer verdi.

Vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 10 il, Erzurum, Bursa, Çankırı, Yalova, Erzincan, Uşak, Batman, Elazığ, Siirt ve Bayburt olarak açıklandı. Bakanlık tarafından açıklanan verilere göre bu hafta Erzurum, en çok vakanın görüldüğü il olarak zirveye çıkarken, Van ise Türkiye genelinde 81 il içerisinde en az vaka ile bir kez daha ilk sırada yer aldı.

Vakanın en az görüldüğü illerin başında bu hafta yine Van gelirken, Van'ı sırasıyla Şanlıurfa, Adıyaman, Hakkari Şırnak, Ağrı, Mardin, Muş, Bitlis, Iğdır ve Diyarbakır takip etti.

Van, 29,67 oranıyla 15 - 21 Ocak arasında illere göre her 100 bin kişide görülen koronavirüs vaka sayısında Türkiye genelinde yine ilk sırada yer alarak, en az vakaya sahip il olma başarısı gösterdi.

Açıklanan verilere göre bu hafta Van'da vaka sayılarında ciddi artış olduğu görüldü.

Van Bölge Gazetesi: Hacı Yılmaz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140