banner279

Van'da otellere yeni düzenleme getirildi

Koronavirüs denetimleri kapsamında alınan tedbirler neticesinde yeme içme yerlerine getirilen yasaklardan oteller muaf tutuldu.

Van'da otellere yeni düzenleme getirildi

Van Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha kurulunun 28.11.2020 itibari ile almış olduğu karar neticesinde otellerde konaklayan müşteriler, otele ait yeme içme alanlarını kullanabilecekleri belirtildi.

Alınan kararda, “Van Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nun 28.11.2020 tarih ve 2020/111 sayılı kararı İlimiz sınırları içerisinde yeme içme yerleri için getirilen kısıtlamalardan istisna tutulan otel ve konaklama tesislerindeki lokanta veya restoranlar sadece konaklama yapan müşterilerine yönelik yemek hizmeti verebilecektir. Otel ve konaklama tesislerindeki lokanta veya restoranlar dışarıya paket servisi yoluyla satış yapmayacaklardır. Otel ve konaklama tesislerindeki lokanta veya restoranlara yönelik denetim faaliyetleri yoğunlaştırılacak ve etkinliği arttırılacaktır. Kimlik Bildirme Kanununun ek 2 nci maddesine istinaden konaklama yapan müşterilerin
bildirildiği kolluk birimlerince yapılacak denetimlerde, otel ve konaklama tesislerindeki lokanta veya restoranlarda bulunan müşterilerin konaklama için bildirimde bulunulan kişiler arasında olup olmadığı kontrol edilecektir. Kimlik Bildirme Kanunu çerçevesinde yapılan bildirimlerle otel ve konaklama tesislerinin kendi kayıtları arasında tutarsızlık olup olmadığı denetlenecektir. Otel ve konaklama tesislerinde bulunan restoran, lokanta ve diğer otel salonlarında saat 22.00’den sonra müzik yayınına (canlı müzik, kayıt dinletilmesi ve her türlü yayın dahil) hiçbir şartta izin verilmeyecektir. Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur” ifadelerine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2020, 19:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241