banner279

Van'da bir cadde daha baştan sona yenileniyor

Van Büyükşehir Belediyesi, Soydan Kavşağı ile Sebze Hali Kavşağı arasındaki 2 buçuk kilometrelik alan prestij cadde olacak. İhalesi yapılan proje yıl içinde hizmete açılacak.

Van'da bir cadde daha baştan sona yenileniyor

  Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’in talimatıyla başlatılan kentsel yenileme çalışmaları sürüyor. Bu kapsamda Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yürütülecek olan çalışmalarda cumhuriyet caddesinin soydan kavşağı kısmından başlayarak sebze hali kavşağına kadar olan yaklaşık 2 buçuk kilometrelik cadde baştan aşağı yenilenecek.

     Cadde de peyzaj çalışmaları, refüj, ışıklandırma, ağaçlandırma ve kaldırım çalışmaları yapılacak. Yaklaşık olarak 8 milyon TL’ye mal olacak proje ile şehrin güney girişine yeni bir görünüm kazandırılırken aynı zamanda caddenin de ticari potansiyeli arttırılacak.

   Çalışmalar kapsamında Sebze Hali Kavşağı’na 12 metrelik bir saat kulesi de inşa edilerek, 2 bin 500 metrekarelik yeşil alan oluşturulacak. Nisan ayının ilk haftasında başlanması planlanan projede mevcut yeşil doku bütünlüğü korunurken, orta refüj ise yeşil dokuya katılarak yeniden tasarlanacak. Ayrıca kaldırımların mevsim şartları göz önüne alınarak andezit olarak tasarlandığı cadde de eksik olan yağmur suyu drenaj işleri yapılacak.

   Öte yandan aynı proje kapsamında 2 bin 300 metrelik Şabaniye Caddesi de baştan sona onarılarak, orta refüj aydınlatmaları sıfırdan yapılacak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140