banner279

Van Büyükşehir'den öğrencilere 22 bin 344 kitap…

Van Büyükşehir Belediyesi'nin sürekli eğitim merkezlerinde eğitim gören yaklaşık bin öğrenciye 22 bin 400 üniversiteye hazırlık kaynak ve test kitabı dağıtıldı. Öğrenciler ise dağıtılan kitapların mutluluğunu doyasıya yaşadı.

Van Büyükşehir'den öğrencilere 22 bin 344 kitap…
 Büyükşehir Belediyesi'nin kente kazandırdığı örnek eğitim projesi olan sürekli eğitim merkezlerinde üniversiteye hazırlanan öğrencilere büyük destek.
   Eğitimde fırsat eşitliği kapsamında maddi anlamda dezavantajlı öğrencilerin eğitimi için kurulan ve haftanın 7 günü hizmet veren sürekli eğitim merkezlerinde sayısal - sözel ve eşit ağırlık alanlarında eğitim gören yaklaşık bin öğrenciye dağıtılmak üzere 25 kitaplık setlerin dağıtımına başlandı.
   Sürekli eğitim merkezlerinin tam kapasite çalıştığını belirten Van Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Sinan Bağlı, "Vali ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Murat Zorluoğlu'nun talimatları ile kurulan sürekli eğitim merkezlerimiz kısa süre içerisinde meyvelerini vermeye başladı. Şu anda bin öğrencimiz bu merkezlerimizde eğitim görüyor. Tamamen ücretsiz olan eğitim merkezlerimizde okuyan öğrencilerimiz bugün Büyükşehir'in kitap desteğiyle bir kez daha sevindi. Gençlerimizin ihtiyaç duyduğu tüm kaynak ve test kitabı ihtiyaçlarını karşılayacak setleri kısa süre içerisinde kendilerine dağıtacağız" dedi.Bölge Gazetesi Haber Merkezi
Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2017, 13:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241