banner279

VAN BÜYÜKŞEHİR’DEN KELEBEK HASTASI ÇOCUKLARA YARDIM

Van’ın Özalp ilçesinde yaşayan Karakoç ailesinin "kelebek" hastası 2 çocuğunun yardımına Van Büyükşehir Belediyesi koştu.

VAN BÜYÜKŞEHİR’DEN KELEBEK HASTASI ÇOCUKLARA YARDIM

Van’ın Özalp ilçesinde yaşayan Karakoç ailesinin halk dilinde "kelebek" hastalığı olarak bilinen "epidermolizis bülloza" hastası olan 2 çocuğunun yardımına Van Büyükşehir Belediyesi koştu. Aileye sosyal yardım yapılırken nadiren dışarı çıkan Karakoç kardeşler, ilk kez sinemayla tanıştı.

Sosyal Belediyecilikte çığır açan Van Büyükşehir Belediyesi bu alandaki çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri, Özalp’e bağlı Çalımlı Mahallesinde yaşayan 10 nüfuslu Karakoç ailesine ulaştı. Sosyal Hizmet uzmanlarının yaptıkları tespitler sonucunda ailenin maddi durumunun kötü olduğu ve iki çocuğunun doğuştan kelebek hastası olduğu belirlendi. Yapılan değerlendirme sonucunda maddi imkansızlıklar yaşayan aileye sosyal kart verilerek maddi yardımda bulunuldu. Yine çocukların rahat uyumaları için ağrı giderici özel şişme yatak alındı.

Hastalıkları nedeniyle zor günler yaşayan ve nadiren dışarı çıkan 17 yaşındaki Ergin ve 12 yaşındaki Serkan’a da sosyal hizmet uzmanları tarafından bir sürpriz yapıldığı. Sabah saatlerinde evden alınan Ergin ve Serkan sinemaya ve yemeğe götürülerek keyifli bir gün geçirmeleri sağlandığı denildi.

 

Hayatında ilk kez sinemaya gittiğini söyleyen Ergin Karakoç, “Hastalığım nedeniyle çok zor günler geçiriyorum. Dışarı çıkmakta ve akranlarımla bir araya gelmek hemen hemen imkansız. Büyükşehir Belediyesi ben ve kardeşime unutamayacağım bir gün yaşattı. İkimiz adına çok keyifli bir gün geçirdik. Bugün ben ve kardeşim İlk kez sinemaya geldik. Her şey için çok teşekkür ediyorum” ifadeleri kullanıldı .İLKHA

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2018, 19:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241