banner279

Van Büyükşehir Belediyesinden yol yapım çalışması

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan Pirgarip, Meydancık ve Değirmenözü mahalle yolları ilk kez asfaltla buluşacak.

Van Büyükşehir Belediyesinden yol yapım çalışması
   Büyükşehir Belediyesince başlatılan asfaltlama çalışmaları ilçe ve mahallelerde aralıksız devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı, Tuşba ilçesine bağlı Pirgarip, Meydancık ve Değirmenözü mahallesi yollarını ilk kez asfaltla buluşturuyor. 18 kilometrelik yolda genişletme, istinat duvarları ve drenaj çalışmaları sürdürülürken, bir aya kadar yola binder tabakalı sıcak asfalt dökülecek.

   Yollarının asfaltlanmasından dolayı çok mutlu olduklarını dile getiren mahalle sakinleri, “Yollarımız ilk kez asfaltla buluşuyor. Biz bu yollarda yıllardır özelikle kış aylarında büyük zorluklar çektik. Şimdi Büyükşehir Belediyemizin sayesinde yollarımız asfaltla buluşuyor. Belediyemize hizmetinden dolayı teşekkür ediyoruz” dediler.

   Van Büyükşehir belediyesi olarak yol yapım ve onarım çalışmalarının aralıksız devam edeceğini belirten Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı yetkilileri, “Şimdiye kadar asfaltlanmamış yollara asfalt dökmenin mutluluğu içindeyiz. Kırsal mahallelerimizde dahi asfaltlama, yol genişletme ve onarım çalışmalarımız son hızıyla devam ediyor. Vatandaşlarımızı mutlu görmek bizi daha da güçlendiriyor” ifadelerini kullandılar


Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2017, 17:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140