banner279

Van Büyükşehir Belediyesi, Hopa'ya yardım gönderdi

Van Büyükşehir Belediyesi, Artvin'in Hopa ilçesinde meydana gelen sel felaketinin ardından Hopa halkına dayanışmak için içerisinde yatak, battaniye, yorgan ve yastığın yer aldığı bir kamyon temel ihtiyaç malzemesini Hopa'ya gönderdi.

Van Büyükşehir Belediyesi, Hopa'ya yardım gönderdi
Van Büyükşehir Belediyesi, Artvin'in Hopa ilçesinde meydana gelen ve 8 kişinin ölümü, 17 kişinin yaralanması ve 1 kişinin kaybolması ile sonuçlanan sel felaketinin ardından Hopa halkına dayanışma eli uzattı. Van Büyükşehir Belediyesi, içerisinde yatak, battaniye, yorgan, yastık ve çeşitli malzemelerin bulunduğu bir kamyon temel ihtiyaç maddesini Hopa'ya gönderdi.
 "Geçmiş olsun Hopa! Van halkı yanınızda" pankartının asıldığı kamyon sabah saatlerinde Hopa'ya doğru hareket etti. Sel felaketinin hemen sonrasında ise Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Hatice Çoban ve Bekir Kaya, Hopa halkıyla her türlü dayanışmaya hazır olduklarını belirtmişti.
Eş Başkanlar açıklamalarında "Hopa'da yaşanan sel felaketinde yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet diliyor, Hopa halkına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Van halkı ve Van Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman Hopa halkının yanında olduğumuzu belirtiyor, her türlü yardıma hazır olduğumuzu ifade ediyoruz. Kentimizin en zor gününde yanımızda olan Hopalı kardeşlerimizi unutmadık. Tüm halkımızı Hopa halkıyla dayanışmaya çağırıyoruz" ifadelerine yer vermişti.

Bölge Gazetesi Haber Merkezi
Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2015, 16:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241