banner279

Van Bölge Gazetesi’nden İsrail’e manşetli tepki…

Van’da günlük olarak yayın yapan Bölge Gazetesi, 12 Mayıs 2021 tarihli sayısında, uluslararası literatürde ‘Terörist İsrail’ anlamına gelen ‘İSREAL TERORIST’ manşeti ile okuyucuların karşısına çıktı.

Van Bölge Gazetesi’nden İsrail’e manşetli tepki…

İsrail’in son günlerde Gazze’ye yönelik saldırılarına her kesimden olduğu gibi gazetecilerden de tepki geliyor. 

Van’da yaklaşık 19 yıldır yayın yapan Bölge Gazetesi, son sayısının manşetiyle Filistin’de yaşanan drama dikkat çekerek, İsrail’in zalimliğine tepki gösterdi. 

Gazetenin ön sayfasında siyah zemine beyaz yazıyla, ‘İSREAL TERORIST’ manşeti atılırken, alt bölüme ise bir ayet-i kerime eklendi. 

Bölge Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Bişar Ulutaş, amaçlarının İsrail’de yaşanan zulümlere basın olarak dikkat çekmek olduğunu belirterek, “İsrail güçleri, mübarek Ramazan’da bile Filistin’e saldırıyor. Çok sayıda insan yaralandı ve şehit oldu. Bizler de saffımızı belli etmek için ‘Terörist İsrail’ manşeti ile yayınlandık. Yine ön sayfada Maide Süresi’nin 32. Ayetine yer verdik. Umarım bir nebze de olsa birilerinin dikkatini bu yöne çekeriz. Pandemiden dolayı Ramazan Bayramı’nı evde geçireceğiz. Ama birileri bayramda belki can verecek. Herkesin gücü nispetinde İsrail’e tepki göstermesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140