banner279

Van Belediye Başkanı Kaya, Muhtarlarla Buluştu

Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kaya, merkez mahalle muhtarları ile bir araya geldi.

Van Belediye Başkanı Kaya, Muhtarlarla Buluştu

Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kaya, merkez mahalle muhtarları ile bir araya geldi.

Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kaya, merkez mahalle muhtarlarının sorunlarını dinleyerek 'geçmiş olsun' dileklerini kabul etti. Tüm mahalle muhtarlarının hazır bulunduğu ziyarette, muhtarlar Kaya'ya bir buket çiçek sundu. Muhtarlarla tek tek tokalaşan Kaya, daha sonra cezaevi ve son süreç ile ilgili bilgiler verdi.

Van Muhtarlar Derneği Başkanı Temez Demez, Bekir Kaya'nın gözaltına alınması ve tutuklanmasının kendilerini üzdüğünü ve bu durumu hiçbir zaman kabul etmediklerini belirtti. Muhtarlar olarak bu yaşananları kabul edilemez olduğunu söyleyen Demez, "Seçilmişlerin ve siyasetçilerin yüz kızartıcı suçları olmadığı sürece tutuklanması doğru değildir. Yapılan bu tutuklamalar son derece haksız ve hukuksuzluktur. Gerçekten huzur için, hizmet için siyaset yapan insanların bu şekilde tutuklamalarını doğru bulmuyoruz. Şu an tutuklu bulunan ve hiçbir suçları olmamış, yanlarında silah ya da suç olabilecek hiçbir şey bulunmamış insanlarımızın derhal serbest bırakılmasını istiyoruz. Bu coğrafyada sadece Türklerin değil, Kürtlerinde yaşandığı bilinmeli ve kabul edilmelidir" dedi.

"BEKİR KAYA, BARIŞÇIL VE HİZMET İNSANIDIR"

Bekir Kaya'nın mahkeme kararının çok sevindirici olduğunu söyleyen Demez, "Bekir Kaya diyaloga açık, barışçıl ve hizmet aşkını beyninde taşıyan bir insandır. Bekir Kaya böyle biliniyor ve hizmet aşkı ile tanınıyor. Onun için çok önemsiyoruz. Ben Bekir Kaya döneminde asla bir ayrımcılığın yapıldığını görmedim. Herkese, her kesime aynı ölçüde yaklaştı. Belediye olarak elinden geleni yaptı ve yapmaya devam etti. Elbette eksiklikleri oldu ama belediyenin maddi durumunu da iyi biliyoruz, buna rağmen çaba harcıyor. Bekir Kaya'nın tahliyesine çok sevindik tek dileğimiz görevinin bir an önce iade edilmesidir. Tüm Van halkına geçmiş olsun diyorum" diye konuştu.

Konuşmanın ardından muhtarlar Kaya ile toplu fotoğraf çekildi. - Van

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2013, 13:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140