banner279

Van Ahmed-i Hani Parkındaki ağır hasarlı bina neden yıkılmıyor?

Ahmed-i Hani Parkında bulunan ve 2011 depreminde ciddi hasar gören “Belediye Başkanlığı Hizmet Binası” tehlike saçıyor.

Ahmed-i Hani Parkında bulunan ve 2011 depreminde ciddi hasar gören “Belediye Başkanlığı Hizmet Binası” tehlike saçıyor.

Uzun yıllar belediye hizmetinde bulunan bina deprem sonrası hasar gördü. Giriş katlarındaki iş yerleri özel mülkiyet olan binaya her nedense bir türlü çözüm bulunamadı. Yer yer duvarlarında çatlaklar, döküntülerin olduğu binaya vatandaşlara ve orada bulunan esnafa da zor durumlar yaşatıyor.

İddialara göre zaman zaman binanın duvarlarından beton yığınları bina önünde bulunan araçların üzerine düşüyor. Vatandaşlar, bu durumdan çok korktuklarını bir an önce çözüme kavuşturulmasını ve illa birileri mi ölmeli? Şikâyetinde bulunuyorlar.

Vangölü TV muhabirine konuşan esnaf, “ Binanın her tarafı yıkılıyor. Birinin ölmesi mi gerekiyor. Milleti perişan ettiler. Sürekli araçların üstüne taşlar düşüyor. İlgilenen hiç kimse de yok. 2011 Van depreminden bu yana böyle. Yıkım kararı verilmişti. Niye yapmadılar onu da bilmiyorum. Esnaf olarak çok korkuyoruz. Yetkililere sesimizi duyurmak istiyoruz” dedi.

Depremden bu yana durumun böyle olduğunu belirten Esnaf, “Her yerden taş dökülüyor. Hayat tehlikemiz var. Gazeteciler burada haber yapıyor ama yetkililer bunu duymak istemiyor. Bizim burada sağlığımız önemli. Yetkililerden ricamız biran önce bu duruma el atsınlar.” şeklinde konuştu.

Esnaf Volkan Öngün ise, “Binamız depremden bu yana atıl durumda. Yetkililerden ricamız bu sorunu çözün. İlla birileri mi ölmeli? Mülk sahibi olarak sesleniyorum. Ya burayı güçlendirin yada başka bir çözüm bulun.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Vangölü TV   

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2021, 18:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140