banner259

Van 112 Acil, kış hazırlıklarını yaptı

Van 112 Acil Sağlık Hizmetler Şube Müdürlüğü, kış hazırlıklarını tamamladı. Van Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı Acil Sağlık Hizmetler Şube Müdürlüğü bünyesinde görev yapan 112 acil sağlık ekipleri, çelik ve kar paletli ambulansların bakımını yaptırarak, kış şartlarına karşı hazırlıklarını tamamladı.

Van 112 Acil, kış hazırlıklarını yaptı
 Van İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün Yanmaz, özelikle doğu bölgesinde etkili olan kış mevsiminden, Van ilinin daha fazla etkilendiğini ifade ederek, “Kış hazırlıkları kapsamında ilimizde 112 ve Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi  (UMKE) olarak kış hazırlıklarını yaptık. 112 komuta kontrol merkezinde hizmet gören bütün ambulans ve diğer araçlarımızın bakımı ve tamiri gözden geçirilerek bunları tamamladık” dedi.
     Hazırlıkların tamamlandığını anlatan Yanmaz, “Vakalara çelik paletli ambulans 'Snow track' operatörlerimiz hazır bekletilmekte. 112 Komuta Kontrol Merkezine gelecek olan acil çağrılar doğrultusunda hastası olan vatandaşlarımıza yardım etmekteyiz” dedi.

     Yanmaz, sözlerine devamla, “Sağlık Müdürlüğü olarak daha iyi performansı sağlayıp daha iyi hizmet verebilmek için vatandaşlarımızın yanında olacağımızı belirtmek isterim. Ve bu anlamda 112 servisimizde aktif hizmet veren ambulans sayımız 49 olmakla beraber özel donanımlı ambulans sayımız 24 ve kış şartları için ulaşılması zor olan vakalar için 7 adet pajero, 3 sonw track ve 3 scam kar paletli ambulanslarımız mevcut bulunmaktadır.  Ayrıca müdürlüğümüz bünyesinde 112 Komuta Kontrol Merkezi Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürümüz Ümit Şanlı, koordinatörlüğünde sağlık personelimiz 7 -24 hizmet vermektedir. Sağlık Afet Koordinasyon Merkezi (SAKOM) ve Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) ekiplerince gün içerisinde 24 saat kesintisiz nöbet tutuyor” ifadelerini kullandı. Bölge Gazetesi Haber Merkezi
Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2015, 17:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner241

banner247

banner140

banner255

banner141