banner279

Valilikten okula yapılan saldırı ile ilgili açıklama

Van Valiliği dün gece saatlerinde İpekyolu ilçesi Bostaniçi mahallesinde bulunan, Vali Ali Cevdetbey İlkokulu’na PKK’lar tarafından yapılan saldırı ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Valilikten okula yapılan saldırı ile ilgili açıklama

Van Valiliği,  Vali Ali Cevdetbey İlkokulu’na PKK’lar tarafından yapılan saldırı ile ilgili  yaptığı açıklamada, okulun 1. Kkatının tamamen kullanılamaz hale getirildiği belirtilerek, “İlimiz merkez  İpekyolu ilçesi Bostaniçi mahallesindeki üç katlı Vali Ali Cevdetbey İlk-Ortaokuluna 16.09.2015 Çarşamba gecesi saat 22.30 sularında terör örgütü üyelerince molotofkokteyli ile saldırı gerçekleştirilmiştir.” denildi.

Yaklaşık olarak 200 bin TL zarar oluştuğu ifade edilen açıklamanın devamında , “Saldırıda, okulun dışında bulunan güvenlik kameraları etkisiz hale getirilmiş, okulun tüm camları kırılmış ve 1. kat tamamen kullanılamaz hale gelmiştir. Ayrıca 1. kattaki idari kısım ile sınıflarımız ağır hasar almış, internet, elektrik ve telefon tesisatı ve donanımı tamamen kullanılamaz hale gelmiş olup okulda yapılan ilk belirlemelere göre 200 bin TL civarında maddi hasar meydana gelmiştir.” ifadelerine yer verildi. (İLKHA)
Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2015, 11:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241