banner279

Valilikte, seçim güvenliği toplantısı…

25. Dönem Milletvekili seçimi çalışmaları devam ederken, Seçim Güvenliği Toplantısı Vali İbrahim Taşyapan başkanlığında yapıldı.

Valilikte, seçim güvenliği toplantısı…

Valilik Ali Paşa Toplantı Salonu'nda düzenlenen Seçim Güvenliği Toplantısı'na Vali Taşyapan dışında, Vali Yardımcısı Nuri Gezici, ilçe kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan, İl Jandarma Komutanı İrfan Kızılaslan ve siyasi parti il başkanları katıldı.
Vali Taşyapan başkanlığında düzenlenen toplantıda; Van'da seçime girecek tüm adayların, yasalar ve Yüksek Seçim Kurulu'nun seçim ile ilgili kararları doğrultusunda, seçim sürecinin hoşgörü içerisinde geçmesi amacıyla mutabakata varılarak protokol imzalandı.
Protokol, seçimin barış ve huzur ortamında yapılabilmesi, seçime katılan adayların özgür ve adil bir ortamda kendilerini halka anlatabilmeleri, halkın serbest ve özgür iradesinin sandığa yansımasını ve seçim sonucunda oluşacak milli iradeye saygıyı ve demokrasinin gereği olarak halkın seçime katılımını teşvik etmeyi de hedefliyor. Bölge Gazetesi Haber Merkezi
Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2015, 09:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241